18 Nis

Belediye Spor Judo Takımı Türkiye Şampiyonu

Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası 13-15 Nisan 2012 tarihlerinde, illerinde yapılan seçme sonucu ilinde ilk üç sırayı alarak Türkiye Şampiyonluğu unvanı ve Yunanistan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası bileti için Malatya ili Atatürk Spor Salonunda gelen 56 ilden 756 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Gemlik’e Türkiye Şampiyonu unvanıyla dönen Judocular, bir kez daha ilçenin ve Bursa’nın onur ve gururu oldular. Gemlikli Judocular 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya alarak sıralamada Balıkesir’in ardından Türkiye 2. si olurken, puanlamada da 17 puanla Türkiye Şampiyonluğunu elde etti.

Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonasına Antrenörleri İsmail Yıldız ve Ahmet Kılınç’ın gözetiminde 5 Bayan 4 Erkek toplam 9 sporcusu ile katıldı.

40 kg bayanlarda Havanur Ercan ilk turda Afyon’lu rakibine yenilerek elendi. 34 Kg Erkeklerde Berk Ünlü İlk turu bay geçti. İkinci turda Siirtli rakibine yenilerek elendi. 57 Kg Bayanlarda Tuğba Yılmaz ilk turda Kocaelili, ikinci turda Rizeli rakiplerini yendi. 3.turda İstanbullu rakibine yenildi. Repesajın ilk turunda (4. müsabakasında) sıkletinde Türkiye 3.’sü olan diğer Rizeli sporcuya yenilerek elendi. 50 Kg Erkeklerde Barış Coşkun İlk turda karşılaştığı sıkletinde Türkiye Şampiyonu olan Kocaelili rakibine yenildi Repesajın ilk turunda Aydın, ikinci turda İstanbullu, 3. turda Ankaralı rakiplerini yendi. 4. turda Repesajın grup finalinde Manisalı rakibine yenilerek Türkiye 7.si oldu. 66 Kg Erkeklerde Serdar Ağtaş İlk turu bay geçti, ikinci turda Mardinli, üçüncü turda Antalyalı, dördüncü turda (çeyrek final) Balıkesirli rakiplerini yendi. Beşinci turda (Grup finalinde) sıkletinde Türkiye Şampiyonu olan Kocaelili rakibine yenildi. Yarı finalinde yenildiği için direk 3.’lük müsabakasına çıktı. Türkiye 3.’lükü müsabakasında sıkletteki diğer gruptan gelen Balıkesirli rakibini de yenerek Türkiye 3.’sü oldu. (+) 66 Kg Erkeklerde Onur Kaya İlk turu bay geçti, ikinci turda Konyalı, üçüncü turda İzmirli rakibini, dördüncü turda (çeyrek final) Malatyalı rakibini, 5.turda (grup finali-yarı final) Samsunlu rakibini yenerek Türkiye Şampiyonluğu için Tekirdağlı rakibinin karşısında çıktı. Tekirdağlı rakibine finalde yenilerek Türkiye 2.’si oldu. 52 Kg Bayanlarda Kardelen Bozkurt ilk turda Samsunlu, ikinci turda İstanbullu rakibini, üçüncü turda Amasyalı rakibini, dördüncü turda (çeyrek final) Antalyalı rakibini, beşinci turda (grup finali-yarı final) Trabzonlu rakiplerini yenerek, Manisalı rakibinin karşısına Türkiye Şampiyonluğu için çıktı. Üç dakikalık normal süre berabere bitti. Bir dakikalık uzatmanın son saniyesinde aldığı ceza ile yenilerek Türkiye 2.’si oldu. 36 Kg Bayanlarda Melike Alanko ilk turda Samsun, ikinci turda Aydın, üçüncü turda (çeyrek final) Antalya, dördüncü turda (grup finali-yarı final) Artvinli rakiplerini yendi. Beşinci turda Türkiye Şampiyonluğu ve Yunanistan’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası bileti içi Tekirdağlı rakibinin karşısına çıktı. Tekirdağlı rakibini zorlu geçen üç dakikalık normal sürenin sonunda iki yuko puanı ile yenerek sıkletinde Türkiye Şampiyonu oldu. (+) 63 Kg Bayanlarda Semanur Erdoğan İlk turda Manisa, ikinci turda Sakarya üçüncü turda (çeyrek final) İstanbul, dördüncü turda (grup finali-yarı final) Rizeli rakiplerini yendi. Sıkletin en iyisi olma unvan müsabakası için 3 gün süren Türkiye Şampiyonasının son müsabakasında Konyalı rakibinin karşısına geçti. Konyalı rakibini de diğer rakiplerinde olduğu gibi fazla zorlanmadan ippon (tam puanla) yenerek Türkiye Şampiyonu olarak Yunanistan – Balkan Şampiyonası biletini cebine koydu.

Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı Antrenörü İsmail Yıldız:’56 ilden 756 sporcunun katıldığı Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası sonunda Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün de içinde bulunduğu Bursa ili Kulüpler karması 3 Altın, 3 Gümüş, 3 Bronz toplam 9 madalya ile madalya sıralamasında Türkiye Şampiyonu, Balıkesir Kulüpler karması 3 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz toplam 7 madalya ile Türkiye 2.si, İzmir ili Kulüpler karması 3Altın 1 Gümüş madalya ile Türkiye 3.sü, Kocaeli ili Kulüpler karması 2 Altın 2 Bronz madalya ile Türkiye dördüncüsü oldu. Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı ise tek başına aldığı 2 Altın 2 Gümüş 1 Bronz toplam 5 madalya ile 56 il arasında madalya sıralamasında Balıkesir Kulüpler karmasının ardından Türkiye 2.si. Puan sıralamasında ise 17 puan ile tek başına Türkiye Şampiyonu oldu. 2 sporcumuz Türkiye Şampiyonu olarak Yunanistan’da yapılacak Balkan Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz’ dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.