27 Şub

Açılışa Özel 10 Gol

Gemlik Belediyesi tarafından çimlendirme çalışmaları, sulama sistemi yenilenen, çehre düzenlemesi yapılan Atatürk Stadı görkemli bir törenle hizmete girdi. Stadın açılışı sonrasında Emniyet Spor’u ağırlayan Amatör Süper Lig B Grubu Lideri Gemlik Spor rakibini 10 golle geçerek tarihi bir zafere imza attı. Görkemli açılışa nazire yapılırcasına gerçekleşen futbol şölenini bin 500’e yakın taraftar izledi. Stadın açılış törenine Gemlik Kaymakam Vekili Bursa Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Ak Parti Gemlik İlçe Başkanı Necdet Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda protokol üyesi ve davetli katıldı. Sivil toplum Örgütü yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve KİOS taraftarlar grubunun da yoğun ilgi gösterdiği tören oldukça renkli anlara ev sahipliği yaptı.

Tören öncesi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan suni çim saha tesislerini gezen protokol üyeleri, ışıklandırma çalışmalarının da tamamlanarak bu sahanın da önümüzdeki hafta sonuna kadar hizmete gireceğini müjdelediler. Saha çimlendirme çalışmaları tamamlanan stat içinde de gezen protokol üyeleri, 120 bin liraya tamamlanan Atatürk Stadının Gemlik’e ve Gemlik Spor’a hayırlı uğurlu olmasını dilediler.

Açılış töreni 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Gemlik Spor Başkanı Orhan Koç, Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. Gemlik Kaymakam Vekili Bursa Vali Yardımcısı Adnan Kayık’ta, bu tesislerde alt yapıdan sporcu gelmesini de temenni ederek, sporun gençlik üzerindeki etkilerini anlattı.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, Gemlik Sporlu olmanın ve Gemlik’i sevmenin ayrıcalık olduğunu vurgulayarak başladığı konuşmasında Gemlik’e ve Gemlik Spor’a hizmet etmenin de bir şeref olduğunu kaydetti. Yaşadığı mutluluğu tarif etmeye bir kelime bulamadığını belirten Refik Yılmaz, “Gemlik’e ve Gemlik Spor’a ne yapsak azdır” diye konuştu. Gemlik Belediyesi tarafından yenilenen ilçe stadının yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan suni çim saha tesislerinin de yakında hizmete gireceğini ve Gemlik Spor’un artık antrenman yapmak için Fidyekızık’a, İsmetiye’ye gitmek zorunda kalmayacağını açıklayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Umurbey Suni Çim Spor Tesisi ve sahasının da çok yakında hizmete gireceğini söyledi. Umurbey’deki 4 bin 200 metrelik alanın kamulaştırmasının tamamlandığını ve Umurbey sahasının da yakında ihaleye çıkacağını müjdeleyen Refik Yılmaz, Kurşunlu Bölge parkına nizami bir futbol sahası ile Kurşunlu Cumhuriyet mahallesine bir suni çim saha yapılacağını sözlerine ekledi. Sadece futbola yönelik değil tüm spor branşlarını kapsayan tesisleşmeye önem verdiklerinin altını çizen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, ayrım yapmadan da tüm amatör spor kulüplerine destek olduklarını hatırlattı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, Gemlik Stadını modern hale getiren Refik Yılmaz’ı kutlayarak başladığı konuşmasında Bursa ve Gemlik’in spor tesisleşmelerinde birlikte büyüyüp gelişeceğini söyledi. Bursa’yı sporun başkenti yapacakları sözünü veren Recep Altepe, Gemlik’in de Bursa bütünlüğü içinde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yatırım desteklerinin devamı sözünü veren Altepe, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a da çalışmaları ve yatırımları dolayısıyla teşekkür etti.

Kurban kesimi sonrası taraftarlarla buluşan Recep Altepe ve Refik Yılmaz, KİOS grubunun çağrısını kırmayıp taraftarlara birlikte üçlü çektirdiler.

Daha sonra Gemlik Spor ile Emniyet Spor arasındaki Bursa Süper Amatör Lig maçını izleyen protokol üyeleri, Emniyet Sporlu futbolcu ve yöneticileri de ziyaret edip başarılar dilemeyi unutmadılar.

Yeni saha Gemlik Sporlu futbolculara uğurlu geldi. Zaten başarıdan başarıya koşmakta olan kırmızı beyazlılar, 1-0 yenik duruma düşüp, ilk yarısını Mustafa Çiçek’in penaltı golüyle berabere bitirdiği maçın ikinci yarısında coştu. İkinci 45 dakikaya hızlı başlayan ve 52 ile 54. dakikalarda Nazif ile 2 gol birden bulan Gemlik Spor, 58. dakikada rakibinin 10 kişi kalmasıyla tarihi farka gitti. Kırmızı Beyazlılar, 64. dakikadan sonra Serkan (3) Arif (2) Oğuz ve Muharrem’in golleriyle taraftarlarına futbol resitali sundu.

Tarihi zaferi taraftarların arasında davul çalıp, tezahüratlarla kutlayan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, taraftarlar grubunun sevgi gösterileriyle moral buldu. Maç sonrası sahaya inip futbolcuları tek tek tebrik eden Yılmaz, tesisleşme yatırımları devam ettikçe ilçe sporunun zirve yapacağını savundu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.