19 Mar

ADD’den 18 Mart Açıklaması

Gemlik ADD ilçe başkanı Cüneyt Yavuz 18 Mart etkinlikleri için yazılı bir açıklama yaptı. Yavuz açıklamasında şöyle dedi. “Bugün 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin doksan yedinci yıldönümü.

1914’te başlayan Kurtuluş Savaşımızın tarihi bir aşaması olan Çanakkale Direnişi, 18 Mart 1915’te deniz cephesinde zafere ulaştı.
Yenilmez diye görülen savaş makinesinin bozgunuyla doğan bu zafer, Cumhuriyet Devrimiyle taçlanan milli kurtuluşun yolunu açtı. Türkiye halkının bu şanlı direnişi emperyalizmi denizde boğarken, aynı zamanda tüm mazlum milletlerin de makus talihini değiştirdi.
Bağımsızlık mücadelesi veren her millete, esin kaynağı olan bu büyük zaferin akıllara kazınan “Çanakkale Geçilmez” şiarı yüzüncü yılına girerken, bağımsızlık aşkımızı taptaze ve ayakta tutan bir haykırış olarak hala varlığını koruyor.

97 yıl önce, verdiği anayurt savunmasıyla mazlum milletlere örnek olan Türkiye, bugün NATO görevleri ile emperyalist orduların işgalini meşrulaştırmak, o işgalleri kolaylaştırmak amacına yönlendiriliyor. Bu görevler Milli bir görev değildir.

TSK, yurt dışında elbette görev yapabilir ancak bu görev NATO emrinde değil mazlum milletlere yardım kapsamında olursa meşrudur. Bütün bu görevler, NATO içinde kalmaya devam edersek zorunluluk olarak bize dayatılır. Mazlum milletlere önderlik yapan bir devrimin içinden çıkan Türk Ordusu'nun emperyalistler emrinde NATO görevlerinde bulunmasına karşı çıkıyoruz.

Zaferimizin 97. yıldönümünde Atatürk ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh sözünü çözüm olarak haykırıyoruz.

Afganistanda Nato görevinde 16 Mart 2012 şehit olan 4 binbaşı, 2 yüzbaşı, 3 üsteğmen, 2 astsubay ve 1 uzman çavuş anısına;

-Serkan Doğan (Personel Binbaşı) Tekirdağ
– Mithat Çolak (Mühendis Binbaşı) Bozüyük
– Şükrü Bağdatlı (Hava Personel Binbaşı) Fatsa
– İsmail Cem Yakınlar (İstihkam Binbaşı) Konya Akşehir
– Adil Erdoğan (Kara Pilot Yüzbaşı)
– İlker Aydın (İkmal Yüzbaşı) Ankara
– Murat Yıldız (İkmal Üsteğmen) İzmir
– Tahsin Barutçu (Kara Pilot Üsteğmen)
– Okan Melikoğlu (İkmal Üsteğmen) Ordu Boztepe
– Salih Helvacı (Sağlık Kıdemli Başçavuş)
– Mehmet Akbaş (U/H. Teknisyen Kıdemli Üstçavuş) Isparta
– Önay Vurucu (Piyade Uzman Çavuş) Erzurum Karskapı ve

önceki gün toprağa verilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Türk Yıldızları Akrobasi Timi'nda görevli pilot yüzbaşı Ümit Özer, yakınlarına başsağlığı dileriz”

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.