26 Nis

Akıt; Oda BinasınınYer Sorunu Çözüldü

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, Oda Meclis toplantısında yaptığı açıklamada, 8 yıldır gündemde olan Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının yer sorununun çözüldüğünü belirterek, “Yeni binamızı yılbaşına kadar yapacağız. Gemlik Belediye Başkanvekili ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Meclis toplantısının bir bölümüne Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz da katıldı.Akıt, geçtiğimiz günlerde Gemlik Belediye Meclisi’nce 1/1000 ölçekli şehir imar planında yapılan değişiklik ile Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki Nikah Salonu’nun bitişiğinde, Karsak Deresi’ne bakan bölümde 751 metre karelik alanın Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasına ayrıldığına belirterek, şunları söyledi:

“Bize ayrılan alanın arkası havuz, güneyi 5 dönümlük halka açık park yeri. Daha önce bize gösterilen yerlerden hepsinden bu alan uygundur. Ancak, içinizde bu yer konusunda itirazı olan varsa, bugün bu toplantıda konuşsun. Ben, görevi 6 ay sonra bırakıyorum. Yeni Başkan ve yönetim seçeceğiz. Bu yer konusunda ısrarcı değilim. İsteğim hep Odamıza ve Gemlik’e yakışır bir Oda binası yaptırmak. Bizden sonra çocuklarımız, torunlarımız bu binada hizmet verecek. Ben en iyisinin yapılmasının gayreti içindeyim. Gelecekte, Gemlik’in merkezi buralara gidecektir. Belediye, Hükümet Konağı farklı yerlerde hizmet verecek, bugünkü yerleri boşaltılacaktır. Birçok Belediye Başkanı ile bu konuda konuştuk, destek istedik. Ama hep söz verdiler, sonuca gitmediler. Bugün bulunduğumuz yer, Gemlik’in en güzel yeri. Belediyeden bu güzelliğe karşı aynı güzellikte bir yer istedik. Gemlik’e girerken odamızı oraya inşa edelim dedik, ama olmadı. Israrcı olmadık. Ama, şevkim kırıldı. Bugünkü Belediye Başkanvekilimiz ve Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İsteğimizi sonuçlandırdılar. Sizler de yeri beğendiniz. Ulaşımı kolay, çevresi yeşil alan. Artık çalışanlarımız güvenli ve modern bir binada bizlere hizmet versinler.” dedi.

Belediye Başkan vekili Refik Yılmaz’da mevcut binanın belediye ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortak mülkü olduğunu hatırlatarak, “Bu binanın kullanım süresi artık doldu. Yaptırdığınız beton incelemesinde çok düşük değerler çıktı. Allah korusun bir depremde yerle bir olur da birisi altında kalırsa ne yaparız. Burayı yıkıp halka açacağız. İki kordonu birleştireceğiz. İmar Planlarında bu yer yeşil alan olarak işlenmiş. Sizler, yeni yerinizde binanızı önce yaparsanız biz de burayı yıkar halka açarız” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.