02 Mar

Akıt, “Sosyal projelerde imzamız olmalı”

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceki gün yapılan Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt, “Ticaret ve Sanayi Odaları sosyal programlara da katkı sağlayan sosyal birer kulüptür” dedi.

Hasan Sözüneri’nin kent dışında olması nedeniyle toplantıyı TSO Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Atalar açtı.Oda Genel Sekreteri Ağah Arda, Ocak ayı gelir ve gider tablosunu okudu. Meclis üyesi Tevfik Solaksubaşı’nın “Odanın hangi Bankalarda paraları var?” sorusuna genel sekretere cevap vermesinden sonra, Ocak ayı mizanı oybirliği ile kabul edildi.

SOSYAL KULÜBÜZ

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akıt, daha sonra yaptığı konuşmada, oda olarak 37 muhtaç öğrenciye burs verdiklerini, Olay Tv. de yayınlanan “Bir İnsan Değişirse” programının Gemlik’te işadamlarından ve hayırseverlerden burs topladığını, kendisinin bu toplantılardan birine katıldığını ve muhtaç olan öğrencilere burs vermekten mutluluk duyduklarını söylediğini belirterek, şöyle konuştu: “Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne atanan eski Kaymakamımız Bilal Çelik, ikinci toplantıda bizim samimiyetimize güvenerek, 10 öğrenciye Odamızın daha burs vermesini bizim adımıza program yapımcısına söz vermiş. Biz de yönetimde bunu görüşerek onayladık. Ticaret ve Sanayi Odaları sosyal birer kulüp gibidir. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitime katkı olarak 12 bin dolar bağışta bulundu.

Bizlerin de bu tür sosyal projelerde imzamız olmalıdır. Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası birçok İl odası’ndan daha büyük ve işlevsel bir Odadır.”

Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapmak istediği yeni hizmet binası konusunda belediyeye yapılan başvuru konusunda bir ilerleme sağlanamadığını da söyleyen Akıt, “Bu dönem sonu benim hizmet sürem sona eriyor. Bu sürede amacım Odamızı yeni bir binaya kavuşturmaktı. Ama, yıllardır bu konuda ilerleme sağlayamıyoruz. Belediye ile ortak binamızda yapmak istediğimiz yenilemeye izin verilmedi.Sosyal Yaşam Merkezi önünde bize verilmek istenen yerle ilgili Belediye meclis kararı bekliyoruz. Bu konuda partilerin grup üyeleri ile görüşmelere yapıyoruz.” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyesi ve AKP Belediye Meclis üyesi Abdullah Özden de, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yer konusunda Belediye de CHP ve MHP gruplarının ile görüşmelerinin yararlı olacağını söyledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.