26 Kas

AKP Gemlik “Yılmaz ile Yola Devam”

AKP'de Necdet Yılmaz'a Güvenoyu

AKP Gemlik “Yılmaz ile Yola Devam"

AKP Gemlik ilçe teşkilatında kongre heyecanı yaşandı. AKP Gemlik İlçe teşkilatının olağan genel kurulu Sosyal yaşam Merkezi Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanı sıra İl Başkanı Sedat Yalçın, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları üyeleri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenler gövde gösterisine dönüştü. Salonu hınca hınç dolduran Ak partililer kapı önünde de yoğun bir kalabalık oluşturdular.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, İlçe Başkanı Necdet Yılmaz ve Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a, sloganlar ve şarkılarla büyük destek veren partililer 4. olağan kongreye coşkulu bir şekilde yoğun ilgi gösterdiler. 14 Aralık 2010 tarihinde görevden alınan Oktay Kahveci yönetimi sonrasında atanan Necdet Yılmaz başkanlığındaki yönetim revizyonlu biçimde yeniden seçilerek güvenoyu aldı.

Divan Başkanlığını Cemalettin Torun’un yaptığı kongre de konuşan ilçe başkanı Necdet Yılmaz, 2009 yerel seçimlerindeki kaybedilişini yol kazası olarak nitelendirerek, birlik ve beraberlik çerçevesinde bu kazayı 2001 genel seçimlerinde yüzde 48,2 oy alarak telafi ettiklerini savundu. CHP’li Gemlik belediyesini isim vermeden çarpıcı bir dille eleştiren ve Refik Yılmaz başkanvekilliğindeki belediye çalışmalarından övgüyle bahseden İlçe Başkanı Necdet Yılmaz, “Refik yılmaz ile Gemlik şantiyeye döndü. Biz yollar yapıyoruz, birileri de yolsuzluk” diye konuştu. Necdet Yılmaz, güçlenen, kenetlenen Ak Parti Gemlik İlçe teşkilatının 2014 Yerel seçimlerinde yüzde 48,2 oy oranını da aşarak, Refik Yılmaz’ı oy rekoruyla belediye başkanı yapacakları sözünü verdi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, göreve geldiği 8 ayda yaptığı hizmetlerin özetini sunarak, Şeyh Edebali’nin, “İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın” sözünü şiar edindiklerini vurguladı. Toprak Koruma ve Zeytin koruma kanununda değişiklik isteyen Refik Yılmaz, bu konuda kentsel dönüşüm yasasını çıkarma sözü veren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın desteğini de aldıklarını kaydetti. Gemlik’in jöle ve balçık üzerinde deprem faciası yaşamaması için mücadele ettiklerini savunan Yılmaz, zeytinlikleri ovaya, ovayı da dağlara taşımayı hedeflediklerini kaydetti. İnsanın kutsallığına dikkat çeken Refik Yılmaz, “Tercihimiz her zaman insandır” dedi.

Gemlik’in çehresinin Refik Yılmaz ile değiştiğini belirten Bursa Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe’de, temel atmaların, yatırımların bitmeyeceği sözünü verdi. Salonu hınca hınç dolu gören İl başkanı Sedat Yalçın’da, İlçe yönetimini ve Belediye Başkanvekilini tebrik ederek, kentsel dönüşüm yasasının çıkmasıyla Gemlik’in çağdaş bir kent ve cazibe merkezi olacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ta, Gemlik’te 2002’de yüzde 32 olan Ak parti oy oranının 2007’de yüzde 40’a, 2011’de de yüzde 48,2’ye çıktığını hatırlatarak, “Bravo Gemlik. Hepinizi candan kutluyorum” dedi. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a desteklerini bir kez daha dile getiren Bülent Arınç, 2014 seçimlerinde de Gemlik’in Yılmaz’ı oy rekoruyla belediye başkanı seçeceğinden kuşkusu olmadığını kaydetti. Gemlik’in kamu yatırımları açısından ne gerekiyorsa ihya edileceği sözünü de veren Bülent Arınç, TOKİ müjdesini de kürsüden ifade ederek büyük alkış aldı. Genel siyaset konusunda da konuşan Arınç, sadece Ortadoğu ve İslam dünyasında değil, Avrupa ve dünyanın genelinde de Türkiye’nin yükselen bir yıldız olduğunu ve engel tanımayacaklarını ifade etti.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Bülent Arınç’a çini vazo hediye ederken, kongrede Necdet yılmaz başkanlığındaki tek liste oy birliğiyle seçildi. 400 delegenin tamamının oylarını alan Necdet Yılmaz yönetimi şu isimlerden oluştu.

Hasan İnce, Mehmet Taşar, Zafer Işık, Orhan Sefil, Selim Yavuz, Şamil Yiğit, Murat Yavuz, İbrahim Baki, Ömer Yurtlu, Turgut Durmuş, Levent Aydın, İnci Bülbül, Güldane Baykal, Sümeyye Yazıcı, Ali Aykut Türe, İsmet Atış, Emine Duru, Fehmi Kulaber, Halil Köse, Cafer Çevik, Seliha Özden, Cemal Abaklı, Hamza Çiçek, Adnan Güven, Bayram Doğru, Ali Küçük, Alparslan İlgin, Hacı Örnek ve Çiğdem Kara. Kongre de ayrıca 23 kişilik il delegesi de belirlendi.

İl delegesinde ise şu isimler yer aldı. Necdet Yılmaz, Refik Yılmaz, Hasan İnce, Mehmet Taşar, Zafer Işık, Orhan Sefil, Şamil Yiğit, Murat Yavuz, İnci Bülbül, Güldane Baykal, Ömer Yurtlu, Sümeyye Yazıcı, Mehmet Turgut, Emine Duru, Fehmi Kulaber, İbrahim Baki, Halil Köse, Selim Yavuz, Yadigar Sönmez, Kerim Bayoğlu, Feryai Siyaher, Hasan Tahsin ve Ayfer Güney.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.