23 Şub

Aktif sporlu karateciler kuşak sınavında ter döktüler


Gemlik aktif Gençlik ve spor kulübü karate branşı, Gemlik Ayşe ve Ziver Karataş İlköğretim okulunun salonunda başlayan sınavda minik sporcular hünerlerini gösterdiler.

Murat Yaşar Önal ve Dilek Salum antrenörleri kontrolünde, kuşak terfi sınavına girdiler. Minik sporcular dört ayda öğrendiklerini, antrenörlerine ve sporculara ve yalnız bırakmayan velilerine bir üst kuşak için bütün yeteneklerini sergilediler.

Gençlerin daha iyi bir birey haline gelmelerini sağlamak için sporun şart olduğunu söyleyen Gemlik Aktif Gençlik spor kulübü antrenörü Murat Yaşar Önal, “Spor sayesinde gelişmelerini sağlayarak toplum ve spor camiası tarafından benimsenen, temel değerleri koruyan gençlerimize, daha başarılı olmaları için yeni ilkeler kazandırmak, sporcularımıza teknik dersin yanında spor ahlakı, sporcu beslenmesi ve spor felsefesini de antrenmanlarımızda ve her ayın ilk haftasında yaptığımız teorik derslerimizde hepsini öğretiyoruz” dedi.

Ayşe ve Ziver Karataş İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Duran, Gemlik Aktif Spor’un kuşak terfi sınavı için okulun spor salonu sağladığından dolayı Antrenörler, Spora ve sporcuya göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler. Gemlik Aktif ve spor kulübü antrenmanlarının Salı, Perşembe ve cumartesi günleri Gemlik ilçe kapalı spor salonunda yaptıklarını ve de 7. dönem kayıtlarının başladığını bildirdiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.