23 Şub

Cumhuriyet İlköğretim Okulunda İkaz Alarm Ve Personel Tahliye Tatbikatları Yapıldı

İlçemiz Cumhuriyet ilköğretim Okulunda 28 Şubat Sivil Savunma günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bursa İli Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğünün göndermiş olduğu 32 personeli ile Sivil Savunma Kulübü Danışmanı Mehmet Demirkıran’ın öncülüğünde geniş kapsamlı “İkaz Alarm” ve “Personel Tahliye” tatbikatları yapıldı. Tatbikat öncesi Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü Personelince tüm sınıflara sivil savunmanın önemi ve herhangi bir afet durumunda yapılacaklarla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Yapılan tatbikatta yaklaşık 700 öğrenci ve 30 öğretmenin 3 dakika 40 saniye gibi kısa bir süre içerisinde organize bir şekilde okulu boşalttığı tespit edildi. Tatbikat sonrası Sivil Savunma Uzmanlarının yaptığı köpekli gösteri öğrenciler çevre sakinlerince ilgiyle izlendi. Ayrıca okulda Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekiplerince “Suda Kurtarma Malzemeleri Sergisi”, “Dağda Kurtarma Malzemeleri Sergisi”, “KBRN Malzemeleri Sergisi”, “Cihazla Arama Malzemeleri Sergisi”, “Haberleşme Malzemeleri Sergisi” düzenlendi.

Sivil Savunma Uzmanı Hüseyin Kanza; tatbikat sonrası okul yönetimi ve öğretmenlerine verilen bilgilendirme toplantısında afet yönetiminde sivil savunmanın önemine değinirken “İlk defa bir ilköğretim okulunda sivil savunmaya önem veren bu konuda ciddi çalışmalar yürüten idareci ve öğretmenler gördüm, gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Okul Müdürü Adnan Uluğ, öncelikle katkılarından dolayı Bursa İli Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü ve çalışanları ile Sivil Savunma Kulübü Danışmanı Mehmet Demirkıran başta olmak üzere yapılan çalışmalarda katkısı bulunan tüm öğretmenlere teşekkürlerini sunarak Sivil Savunma Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü çalışanlarını uğurladı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.