27 Şub

ANAÇEV Yararına Konser

Gemlik’te Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı yararına konser verdi. Gemlik Belediyesi Kültür Merkezi’nde verilen konser iki bölümden oluşurken, çok sayıda davetlinin katıldığı programa protokol üyeleri katılmadı.

Gemlik ANAÇEV yararına ikinci kez Gemlik’e gelen Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Kadın Korosu, “Şarkılardan Türkülere – Makamlardan Ezgilere” adlı konserin birinci bölümünde “Senede Bir Gün”, “Bir Ateşim Yanarım”, “İnleyen Nağmeler”, “Gül Ağacı Değilem”, “Rüya Gibi her hatıra”, “Gurbet içinde bir ok”, “Talihin elinde oyuncak oldum”, “Yar yolunu kolladım”, “Agora Meyhanesi”, “İçin için yanıyor”, “Aşkınla yana yana” adlı eserleri seslendirdi. “Şarkılardan Türkülere – Makamlardan Ezgilere” konserin ikinci bölümünde “Bahçada erik dalı”, “Nemrud’un kızı”, “Şu garip halimden bilen”, “Çökertme”, “Bülbülüm altın kafeste”, “Arpa Buğdaş daneler”, “Zilli de maşa darbuka”, “Silifke’nin yoğurdu”, “Bursa’nın ufak tefek taşları”, “Kızılcıklar oldu mu”, “Atabarı” türküleri koistler ve davetliler tarafından büyük bir beğeni ile eşlik edilerek seslendirildi.

Gemlik Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Meziyet Tunalı, Nilüfer Kadın Korosu’nun ikinci kez ANAÇEV yararına Gemlik’e gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek konserden elde edilen gelirle dar gelirli öğrencilere maddi destekte bulunacaklarını söyledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.