27 Şub

Asansörler TSE’ye emanet

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Mudanya'nın ardından Gemlik ve Mustafakemalpaşa Belediyeleri ile de asansörlerin denetimi konusunda protokol imzaladı.

(A) Tipi muayene kuruluşları arasında tek kamu kuruluşu olan TSE, ilçe belediyeleri el protokol imzalayarak asansörlerin yıllık denetimini üstleniyor. Daha öhce Mudanya Belediyesi ile protokol imzalayan TSE şimdi de Gemlik ve Mustafakemalpaşa Belediyeleri ile protokol imzalayarak belediye sınırları içinde bulunan tüm asansörlerin yıllık kontrole tabi tutulması konusunda anlaşma sağladı.

Gemlik'te porotokolu Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ile imzalayan TSE Bursa Koordinatörü Mustafa Karaman, ilçede bulunan tüm asansörlerin kontrolünü yaparak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacaklarını söyledi. Karaman, TSE tarafından Gemlik’te bulunan tüm asansörlerin kontrol edileceğini kaydetti. Yapacakları asansör denetimlerinde kalitenin yükseltilmesini sağlayacaklarını belirten Karaman, 'Gemlik halkı artık kontrol edilmiş kaliteli asansörleri rahatça kullanabilecek' dedi.

AMAÇ CAN GÜVENLİĞİ…

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da TSE ile imzalanan protokolün vatandaşların güvenliği açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, 'Tercihimizi resmi kurumdan yana kullandık. Tek düşüncemiz vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak. Kalitenin her yerde hakim olmasını Gemlik Belediyesi olarak istiyoruz' diye konuştu.

KALİTEYE ÖNCELİK…

TSE Bursa Koordinatörü Mustafa Karaman, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile de asantör denetimi için protokol imzaladı. Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin kaliteye verdiği önem ile asansörlerin denetim ve bakım işlemlerini gerçekleştireceklerini söyleyen Karaman, 'Kalitenin her alanda önde olması için Mustafakemalpaşa Belediyesi’ne desteğimiz tam olacak' dedi. Belediye Başkanı Kurtulan da imzalanan protokolün belediye adına olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi. Kurtulan 'Kalitenin olduğu her noktada Mustafakemalpaşa Belediyesi de olacaktır. Bu konuda ne yapılacaksa TSE ile yapmaya hazırız' diyerek kurum ile yeni çalışmaların da önünü açtı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.