13 Ara

Ayşe Ziver Karataş İlköğretim Okulu “Beslenme Dostu Okul” seçildi


Ayşe-Ziver Karataş İlköğretim Okulu geçtiğimiz günlerde ilçemizde yapılan denetimler sonucunda “Beslenme Dostu Okul” seçilerek belge almaya hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında birlikte yürüttüğü “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okulların sağlıklı beslenme ve hare ketli yaşam koşulla rına teşvik edilmesi, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlı lığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi."Beslenme Dostu Okul Projesi" Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde okulların, belirlenen kriterler doğrultusunda "Beslenme Dostu Okullar Değer lendirme Formu" ile denetlenmesi, 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okulların "Beslenme Dostu Okul" sertifikası ile ödüllendiril mesi aşamalarını içeriyor.

Ayşe-Ziver Karataş İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Duran, okul olarak özellikle eğitim konusunda hedefledikleri başarıları yakalama adına böyle bir
projeye aday olduklarını, öğretmen ve öğrencilerin yoğun çabasıyla beslenme dostu okul seçildiklerini söyledi. Mehmet Duran, “Yeni bir okulda eğitim öğretim yapı yoruz. Bu nedenle sorumluluğumuzun farkındayız ve başarılı olma mecbu riyetimiz var. Okul Aile Birliği-Öğretmen-Öğrenci ve Velileri ortak hedef ve projelerle bir araya getirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaklaşık bir ay önce “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştık. Şimdi de “Beslenme Dostu Okul” seçildik. Bunlar okulumuz adına mutluluk vericidir.” dedi.“Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında başarılı olan okullara belge ve plaketleri Bursa’da düzenlenecek törenle verilecek.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.