07 Ara

Balıkçılar “Balık Satış Noktasının Üstü Kapatılsın”

Gemlikli balıkçılar, Gemlik Belediyesi tarafından geçici olarak kendilerine tahsis edilen yeni yerlerinde kış aylarına girilmesi ile beraber, yağışlı havalarda satış yapabilmek maksadıyla, balık satış noktasının üstünün kapatılmasını bekliyorlar.
Daha önce uzun yıllar, Dereboyu mevkiinde yol kenarında satış yapan balıkçı esnaflarının, çarşı deresi rekreasyon projesi kapsamında başlatılan çalışmalar nedeniyle, yol kenarındaki tezgahları kaldırılmıştı. Bunun üzerine, Gemlik Belediyesi’nin geçici olarak kendilerine yer tahsis etmesinin ardından, balıkçılar eski minibüs garajı içerisindeki yeni yerlerine geçtiler. Fakat kış aylarına girilmesi sebebiyle, yağışlı havalarda satış yapmakta zorluk çektiklerini dile getiren balıkçı esnafı, kendilerine tahsis edilen balık satış noktalarının üstünün kapatılmasını bekliyor. Bu sayede yağışlı havalarda satış yapma imkanı bulacaklarını söyleyen balıkçılar, daha güzel bir görünüme kavuşulacağını da belirttiler. Yaptıkları hizmetlerden ötürü belediye yönetimine teşekkür eden balıkçılar, bu hizmetlerin devam etmesini istediler.
Öte yandan soğuk ve rüzgarlı havaların balıkçılığı olumsuz etkilediğini ifade eden balıkçı esnafı, havaların soğumasıyla beraber, balığın daha derine indiğini söylerken, yaklaşık 2 hafta öncesine kadar kilosu 3-4 liradan satılan, bolluğu nedeniyle de sık sık fiyatı düşen hamsinin, fiyatının 5-7 lira aralığına çıktığını da belirtti.

Gemlik Güdnem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.