07 Ara

Ünlü Şef Aşçılar Gemlik Kız Teknik Ve Meslek Lisesi’ndeki Panelde Buluştu

 
Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı “Nasıl Bir Aşçılık Eğitimi” Adlı düzenlediği panel programında öğrencilerini öğrenim gördükleri iş sektöründe önde gelen sektör temsilcileri ile bir araya getirdi.
 
Panel Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Necati Okan Yükseltürk’ün açılış konuşması ile başladı. Panelde Holiday Inn Mutfak Şefi Uğur Gömeç, Big Chefs Koordinatörü Murat Aslan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Berker Çiftçi, ASOMDER (Mengen Aşçılık Okulu Mezunları Derneği) Başkanı Levent Demirçakmak, Mengen Anadolu Aşçılar ve Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Müdürü Ali Çobanoğlu, Arel Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erkan Kıyıcıoğlu, Uludağ Üniversitesi Harmancık MYO Öğretim Görevlisi Osman Güldemir yer aldı.
 
Konuşmacılar panelde, aşçılık eğitiminde müfredatın önemi, işletmelerde Meslek Eğitimi, Öğrencilerin yükseköğrenimde seçebileceği bölümler ve Meslekte İlerleme Kaydetmenin Yolları konulu konuşmalar yaptılar. Panelin ardından yapılan soru-cevap kısmında öğrenciler şef aşçılara yönelttikleri sorularla mesleklerinde öne çıkmış ustaların tecrübeleri ve deneyimleri hakkında bilgi aldılar.
 
Panelin ev sahipliğini yapan Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Necati Okan Yükseltürk ile okulda ki uygulama mutfaklarını ve yemekhaneyi gezen misafirler okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanında teknik alt yapısının çok iyi olduğu ve yapılan çalışmalar ile Bursa’da mesleki alanda öncü bir okul olduğunu belirterek teşekkürlerini sunmalarının ardından okuldan ayrıldılar.
 
Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.