12 Oca

Belediye Meclisi’nden iki önemli karar çıktı

Belediye Binası Tahliyesine Yeşil Işık, 300 Öğrenciye Yüzme Okulu Onaylandı

Gemlik Belediye Meclisi Ocak ayı oturumları gerçekleşen ikinci oturumla sonuçlandı. Komisyonlardan gelen raporların okunup, tartışılıp, oylandığı mecliste Gemlik Belediyesi ile Belediye Gençlik ve Spor Kulübünün ortaklaşa organize edeceği, “Olimpik adımlara kulaçta ilk adım” projesi de onaylandı. Mecliste ayrıca belediye binasının tahliyesi de görüşülürken, meclis üyeleri ve daire müdürleri sosyal yaşam merkezini gezerek, belediye birimlerine yer baktı.

Plan kabulleri ve plan retleri ile ilgili İmar Komisyonundan gelen raporları konuşup, komisyon görüşleri doğrultusunda onayan belediye meclisi, Hamidiye Mahallesinde belediye hizmet alanı ve UEDAŞ’ın trafo merkezi talebini de kabul edip, imar planına işlenmesi görüşüne oy birliğiyle evet dedi. Gemlik Belediyesi ile Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün ortaklaşa organize edeceği “Olimpik Adımlara Kulaçta İlk Adım” projesi de mecliste masaya yatırıldı. 300 fakir ve yardıma muhtaç ilköğretim 1, 2 ve 3. sınıf öğrencisinin eğitim ve öğretim göreceği yüzme okulu projesi kabul edildi. Kamusal yarar ve Toplumsal gelişim felsefesiyle önce komisyonlara gönderilen ardından meclise gelen proje kapsamında ilk etapta 300 öğrenci yüzme okulunda eğitim ve öğretim görecek. Başarılı olan öğrenciler buradan ayrılıp, yüzücü olabilmesi için belediye spor bünyesinde yetiştirilecek. Kabul edilen proje ay sonunda faaliyete konulacak.

Mecliste ayrıca MHP’li Ömer Kahraman ve Belediye Başkanvekili tarafından Sarıkamış olayı anılıp, şehitler anılırken, İnönü Zaferi de masaya yatırıldı. Meclis ayrıca 10 Ocak çalışan Gazeteciler Gününü de kutladı. Yaklaşık 20 dakika süren 2. oturumda son olarak yapılan test ve ölçümlerde çürük olduğu saptanan ve tahliyesi talep edilen Gemlik Belediye Binası görüşüldü. Toplantı sonrasında belediyenin bazı birimlerinin taşınması gündeme gelen Sosyal Yaşam Merkezi gezildi. Başta imar işleri müdürlüğü olmak üzere otomasyona bağlı belediye birimlerinin taşınması düşünülen sosyal yaşam merkezinde Başkanvekili Refik Yılmaz ve daire müdürleri ile birlikte incelemelerde bulunan meclis üyeleri, son yağmurlarda çatısı çöken düğün salonunda da teftişte bulundu. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, belediye binası test ve ölçüm raporlarını tüm belediye meclis üyelerine verdiklerini belirterek, sosyal yaşam merkezindeki incelemelerin, belediyenin hangi birimlerinin, hangi alanlara taşınması konusunda yapıldığını kaydetti. İncelemelerde sosyal yaşam merkezine yapılacak yeni düzenlemeler ve çatısının bir kısmı çöken belediye düğün salonu konusu da masaya yatırıldı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.