12 Oca

Refik Yılmaz’dan Gazetecilere Kutlama

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Belediye Meclis üyesi Turan Alkış ile birlikte ilçede yayımlanan günlük ve haftalık gazetelerin yanı sıra, ulusal ve yerel basın temsilcilerini ziyaret eden Refik Yılmaz, “Büyük özveri ile çalışan gazetecilerin, 10 Ocak Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Yılmaz gazetemiz sahibi ve genel yayın yönetmeni Hurşit Topal’ın yanı sıra, Gemlik Haber Gazetesi’nde Serhat Seferoğlu, Gemlik Körfez Gazetesinde Kadri ve Serap Güler’in yanı sıra Özcan Vural, Gemlik Gazetesinde Sırrı ve Ünsal Malgil, Gemlik Çağrı Gazetesinde Hicran Güler ve oğlu Mehmet Güler, Zaman Gazetesi Gemlik Temsilciliğinde de İsmail Bulut ile görüşen Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, ilçe basınının ilerlemesi, gelişimi ve daha iyi imkânlara kavuşabilmesi için belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

Çiçek ve Çikolata ile renklenen ziyaretlerde ilçe sorunlarını da masaya yatıran Refik Yılmaz, yapıcı, yol gösterici eleştirilere her zaman açık olduklarını vurgulayarak, “Gemlik’in güzelleşmesi, büyük yatırımlara kavuşması için alt yapıdan sosyal tesislere, sportif tesislerden, yeşil alanlara kadar tüm eksikliklerin giderilmesi için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu. Gemlik’in depremsel riski ve daha sağlam zeminli alanlara taşınması konusunda basın mensuplarının verdiği desteğin devam etmesini isteyen Yılmaz, gerek diğer siyasi partilerle, gerek sivil toplum örgütleriyle ve gerek basın mensuplarıyla sürekli istişare halinde olduklarını sözlerine ekledi.

Ziyaretler sonrasında gece de basın mensuplarına Paşa Otel Restoran da yemek veren Refik Yılmaz, “Gemlik’i hep birlikte güzelleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Herkesin penceresinden bakmak, sizlerin bakış açısıyla da hizmetleri değerlendirmek istiyoruz. Hoşumuza gitmeyen, eleştirel yazılardan da kendimize pay çıkarıyoruz” dedi. Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan ve ilçede yapılan hizmetleri masaya yatıran Refik Yılmaz, alt yapı atağı sonrasında ilçenin şantiyeye döndüğünü belirterek, sıkıntılı sürecin sonunda Gemlik’in uzun yıllar alt yapı konusunda sorun yaşamayacağına dikkat çekti. Belediye Meclis üyeleri Turan Alkış, Aslan Özaydın ve Aydın Bayraktar’ın da katıldığı yemekte, ilçenin geçmiş dönemdeki fotoğrafını ortaya koyan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, artık sel ve yağmur baskınlarının yaşanmadığını, vatandaşların daha sağlıklı su içtiğini, kanalizasyon taşkınlarının bittiğini anlattı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.