01 Nis

Belediye Organizasyon Şeması Yenilendi

Gemlik Belediyesinde üçüncü başkan yardımcısının göreve başlaması ile birlikte organizasyon şemasında da değişikliğe gidildi. Belediye başkanvekili Refik Yılmaz’ın göreve seçilmesinin ardından bir yılı aşkın geçen zaman zarfında yapılan çeşitli düzenlemelere son nokta konuldu. Geçen ay 3.Başkan yardımcısının da göreve başlaması ile birlikte hız verilen düzenleme kapsamında başkan yardımcılarına da çeşitli görevler verildi.

Buna göre idari başkan yardımcılığı görevinde bulunan Belediye meclis üyesi Mehmet Çelik, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Mali İşler Müdürlüğü, Satın Alma Müdürlüğü ve Ruhsat Müdürlüğünün yanı sıra İcra Biriminden de sorumlu olacak.

Teknik işlerden sorumlu olan Belediye meclis üyesi Muharrem Sarı ise Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Birimine bakacak.

Öte yandan Yıldırım Belediyesi yazı işleri müdürü iken Gemlik Belediyesi Başkan yardımcılığına atan bürokrat olan Nazmi Koçak ise Zabıta Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüklerinden sorumlu olacak.

Yani düzenleme ile yaz dönemine dinamik bir yapı içinde girmeyi planlayan belediye yönetimi, özellikle tatil bölgeleri olan Kumla ve Kurşunlu gibi yerleşim birimlerinde aktif olarak vatandaşa hizmet sunacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.