10 Ara

Bilim Ve Teknoloji Gençlerin Gözdesi


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan Bilim ve Teknoloji Merkezi düzenekleri öğrencilerden büyük ilgi görüyor.
Gemlik Lisesi , Gazi Anadolu Lisesi, ve Faik Çelik Lisesi öğrencileri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) Kültür A.Ş.’nin bulunduğu alanda sergilenen bilimsel üniteleri ilgiyle inceledi. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da yaptırılacak olan ‘Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin Hollanda, Almanya ve Türkiye’de üretilen düzenekleri görünce meraklarını gizleyemedi.
Gençler, bilim ve teknoloji merkezinin Bursa için önemli bir kazanç olacağını ifade etti. Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Çeceli, Bursa’ya kazandırılacak olan merkezin, gençlerin bilim ve teknoloji alanında duyduğu ihtiyaca cevap vereceğine inandığını söyledi. Derslerinde gördükleri teorik bilgileri bilim ve teknoloji merkeziyle pratikte de görebileceklerini anlatan Çeceli, “Bursa’ya kurulacak olan bilim ve teknoloji merkezi, hayalimizdeki projeleri burada görmemizi sağlayacak. Bursa’nın gelişmesi açısından da önemli bir adım olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Bilim ve teknoloji merkezi çeşitli alet ve düzeneklerle fizik, mekanik, statik, elektrik, enerji, magnetizm, ışık, renkler, biyoloji, tıp, anatomi, DNA, astronomi, su dinamiği, matematik, ısı, yön bulma, koku, tat, dokunma, ses, bakış açısı ve kimya alanlarında gençleri eğitirken eğlendirecek. Merkezin ziyaretçileri bilimsel çalışmaları bizzat deneyebilecek. Öğrenciler, 200’e yakın bilimsel ünitenin yer alacağı ve Türkiye’de bir ilk olacak bilim ve teknoloji merkezinin Bursa’ya kazandırılmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.