16 Oca

Cami Derneği’nden Kaymakam Çelik’e Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde kurulan ve geniş faaliyet alanları ile amaçları doğrultusunda kalıcı olmayı hedefleyen Gemlik Camilerini Yaptırma, Yaşatma ve Dini, Hayri, Sosyal Hizmetler Derneği ilçe genelinde ziyaretlere başladı.

Gemlik Camilerini Yaptırma, Yaşatma ve Dini, Hayri, Sosyal Hizmetler Derneği, aktif olarak hizmete girmesinin ardından, kısa sürede çalışmalara başladı. Gerçekleştirilen ziyaretlerde bir araya gelen dernek üyeleri, ilk olarak İlçe Kaymakamı Bilal Çelik’i ziyaret ettiler.

Dernek başkanı Süleyman Yedek, başkan yardımcısı Yusuf Köse, dernek sekreteri İbrahim Ayışık ve sayman İbrahim Koç’un katıldığı ziyarette derneğin kuruluş amaçlarına ilişkin bilgi verildi. Öncelikli amaçlarının, ilçedeki tüm camilerin eksikliklerini gidererek, ibadete verimli hale getirmek ve yeni yapılacak camilerde aktif olarak rol alarak, temelinden, ibadete açılana kadar tüm sorumluluğu üstlenmek olduğunu söyleyen dernek yönetimi, kuran kursları açarak, eğitim hizmetlerinde bulunacaklarını kaydettiler ve bu yönlü çalışmalar ile Gemlik’e faydalı bir kuruluş olacaklarını dile getirdiler.

Buradaki ziyarette konuşan Kaymakam Bilal Çelik, yeni kurulan ve dini hizmet verecek olan bu derneğin Gemlik’e hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, dernek yönetimine başarılar diledi. Dernek yönetimi de, ilgisinden dolayı Kaymakam Çelik’e teşekkür ettiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.