29 Nis

Celal Bayar Anadolu Lisesi 21 okul arasından 2.olarak finalde yarışacak 7 okul arasında yer aldı

Bursa ekonomisine sağladığı katma değerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de öncü kuruluş olan Bursagaz, gençlere çevre bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği Liselerarası Çevre Konulu Bilgi Yarışması’nda finale bir adım daha yaklaşıldı.

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi 21 okul arasından 2.olarak finalde yarışacak 7 okul arasında yer aldı.

Gemlik Birincisi olarak Bursa Almira Hotelde yapılan yarı final yarışmalarına katılan Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi yarı finaldede bütün soruları doğru cevaplanıdarak 30 saniye gecikmeli olarak 2.oldu Özlem Bülbül,Bekir Talha Doğan ve Veysel Aydınla yarışmaya katılan GCBAL ekibine coğrafya öğretmeni Nihal Ülker danışmanlık yaptı.

Hiçbir yarışmada yapılamayanı yapan Bursagaz, 7 merkez ilçede gerçekleştirilen ön elemeler sonucunda yarı finale katılmaya hak kazanan 21 okulu tek seferde yarıştırarak bir ilke daha imza attı.

Almira Hotel’de düzenlenen yarışmaya Malcılar Lisesi, BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Emirsultan Lisesi, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Yıldırım Beyazıt İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi(EML), İMKB Nilüfer Fen Lisesi, M. Kemal Coşkunöz EML, Hüseyin Özdilek Teknik ve EML, Gürsu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Gürsu Yıldız Tekstil Lisesi, TSO Gürsu Teknik ve EML, Özel Nilüfer Fen Lisesi, Ahmet Rüştü Lisesi, Özel Nilüfer Anadolu Lisesi, Celal Bayar Anadolu Lisesi, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gemlik Lisesi, Bursa Çimento Fabrikası EML, Hasan Coşkun Lisesi, Kestel Kız Meslek Lisesi öğrencileri katıldı.

Çevre Konulu Liselerarası Bilgi Yarışması yarı finali 63 öğrencinin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Sırasıyla, Özel Nilüfer Fen Lisesi, Celal Bayar Anadolu Lisesi, Çimento Fabrikası Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, M.K. Coşkunöz EML, İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve TSO Gürsu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ilk 7’ye girerek Mayıs ayı içerisinde yapılacak finale katılmaya hak kazandı.

Gelecek için yatırım yapıyoruz

Yarışma öncesi bir konuşma yapan Bursagaz Genel Müdür Danışmanı ve Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi, Bursagaz’ın kuruluşundan itibaren bilinçli olduğu çevre konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiğini ve düzenlenen bilgi yarışmasıyla öncelikle öğrencilerin çevre duyarlılığını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Yarı final sonucunda finale kalan 7 okul ile de Mayıs ayı içerisinde yarışma finalinin yapılacağı bilgisini veren Çerçi, yarışma hakkında şu bilgileri de aktardı: “İlçelerde yapılan ara elemelerin ardından ilk üçe giren okullar 26 Nisan Cuma günü gerçekleşen yarı finale katılmaya hak kazandılar. Yarı finalde ilk yediye giren okullar 31 Mayıs’ta yapılacak finalde de yarışıp birincilik yarışına girecekler. Final Yarışması sonucunda 1’nci olan okulun öğrencilerine 3 bin TL, 2’nci okulun öğrencilerine bin 500 TL, üçüncü okulun öğrencilerine ise 750 TL para ödülü verilecek.” Çerçi son olarak, yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür ederek, başarılar diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.