10 Ara

Celal Bayar’da Meslek Tanıtım Günleri

Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi tarafından geleneksel hale getirilen meslek tanıtım günlerinin ilki gerçekleştirildi.

12.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan meslek tanıtım günlerine ilk olarak mühendislik grubuyla başlandı. Meslek tanıtım programında, kimya, inşaat, elektrik-elektronik ve makine mühendisliği tanıtıldı.

Konuşmacı olarak ise Kimya Mühendisi Sevil Deliçay, inşaat mühendisi Hasan Tahsin Aydın, Elektrik-Elektronik Mühendisi Kemal Öztürk ve Makine Mühendisi Şahin Danış, Celal Bayar Anadolu Lisesi tarafından organize edilen programa konuk oldu. Okul toplantı salonunda düzenlenen etkinlikle okul müdürü Nazım Özer ile öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

Öğrencilerden gelen soruları cevaplandıran davetliler meslekleri ile alakalı bazı anılarını da anlattılar. Öte yandan öğrencilere yönelik bu programların çok faydalı olacağını belirten konuşmacılar, böyle bir etkinlik düzenledikleri için okul yönetimine teşekkür ettiler.

Mühendislik mesleğinin tanıtıldığı programda konuklar, meslekleri hakkında bilgiler verirken, öğrenciler merak ettiklerini sorarak, geleceklerini yönlendirmek adına bilgi sahibi oldular.

Toplantıda ortaya çıkan ana fikir ise, tüm meslek dallarındaki başarının ana kaynağı okumak ve sürekli okuyarak, topluma daha faydalı sosyal bir birey olmak oldu.

Faydalı ve keyifli bir şekilde tamamlanan program sonrası öğrenciler memnuniyetlerini dile getirirken okul yönetimi, meslek tanıtım programlarının farklı branşlarda devam edeceğini kaydetti.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.