18 May

CHP’nin konuğu MHP oldu

Cumhuriyet Halk Partisinin konuğu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Osman Durdu ve yönetimiydi.

Hem iade i ziyaret hem de hayırlı olsun dilekleri ile ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, ayrı görüşte partiler olsa da çok sayıda ortak değerinin olduğunu belirtirken CHP ve MHP’nin vatanın bütünlüğünden taviz vermeyecek iki görüş olduğunu da sözlerine ekledi.

CHP Gemlik İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise Gemlik’te siyasetin kirliliğine değinirken Belediye Başkanvekilliği sürecindeki olayları hatırlattı. Gemlik’te siyaset kurumunun yeniden güvenilir olması için MHP’nin de desteği gerektiğini sözlerine ekleyen Sertaslan Gemlik’in bu düzeni hak etmediğini de söyledi.

Cami Ortak Akılla Yapılsın

İki parti yöneticileri de Çarşı’nın cami ihtiyacı olduğunu belirttikleri ziyarette MHP İlçe Başkanı Osman Durdu; Eski Kütüphanenin bulunduğu bölge de deniz havası alacak şekilde Osmanlı-Selçuklu mimarisi kullanılarak cami yapılması önerisini yineledi.

Mevcut Belediye binasının kullanılması gerektiğini vurgulayan Durdu, yıllık 700-750 bin tl geliri olan bir yapının israf olduğunu da sözlerine ekledi.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise binanın sağlam olması durumunda yıkımına kendilerinin de karşı olacağını söyledi. Kurumlar tarafından kapsamlı inceleme yapılması önerisini getirirken daha önce İldeki planlara CHP tarafından işletilmesinin gerekçesi olarak 2009 seçimlerindeki projelerinden olan meydan projesine uygun olması ve aynı yer ile alakalı altında otopark olmayan bir teklif geleceği duyumları olduğunu belirtti.

İki parti başkanları da bir araya gelinerek ortak akılla yapılacak Gemlik’e yakışır bir cami fikrinde birleştiler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.