18 May

19 Mayıs Kutlamalarına Renkli Başlangıç

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı renkli organizasyonla başladı. Gemlik İskele Meydanı Festival Alanından başlayan, Emin Dalkıran Kordonu ve Orhangazi Caddesinden devam eden Gençlik Yürüyüşü Atatürk Stadyumunda sona erdi. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe, Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’ın da katıldığı yürüyüşe Gemlik Lisesi Bando Takımı eşlik etti. Bayrak ve flamalarla renklenen Gençlik Yürüyüşü, vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

Atatürk Stadyumunda organize edilen törenlere ise Muş İli ve İlçeleri ve Hınıslılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Folklor ekibi damgasını vurdu. Türkçe ve Kürtçe sevilen oyun havaları eşliğinde izleyicileri ve öğrencileri coşturan folklor ekibi büyük alkış aldı. 100 ve200 metrekızlar ve erkekler atletizm yarışmalarında ise büyük çekişme vardı.200 metreerkekler yarışında ipi İmam Hatip Anadolu Meslek Lisesinden Gökhan Yıldırım göğüsledi. Bu kategoride ikinci Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesinden Furkan Aslan, üçüncü de Ticaret Meslek Lisesinden Gürkan Aydın oldu.100 metreerkeklerde ise birinciliği Ticaret Meslek Lisesinden Hakan Karadede elde ederken, ikinci Gemlik Lisesinden Erhan Gümüş, üçüncü de Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesinden Onur Birliker oldu.200 Metrekızların şampiyonu ise Kız Meslek Lisesinden Merve Öztürk olurken, Celal Bayar Anadolu Lisesinden Gözde Bozan ikinciliği, Ticaret Meslek Lisesinden Duygu Kesikbaş’da üçüncülüğü elde etti.100 metrekızlar yarışında ise birinci Ticaret Meslek Lisesinden Betül Kaynak, ikinci Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesinden Meryem Yiğit, üçüncü de Umurbey Celal Bayar Sağlık Meslek Lisesinden Merve Öztürk oldu. Dereceye girenlere ödülleri İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan tarafından verildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, kolbastı ve oyun havaları eşliğinde sona erdi. Kutlamalara Cumartesi günü de devam edilecek.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.