22 Haz

Çotanak Spor Üzerine Oyunlar Var

Gemlik Çotanakspor Başkanı Cemil Karataş, Pazar günü Gemlik Stadında oynanan ve bir dizi olayın yaşandığı Çotanak Spor – Bordo Spor 2. Amatör Küme maçı ile alakalı basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde; “17 Haziran Pazar günü Mudanya’nın Bordo takımı ile oynadığımız müsabaka sonrası çıkan olaylar, camiamızı ciddi anlamda üzmüştür.

Tüm Spor camiasını da üzen bu olayların takımımızın şampiyonluğunu etkilemek isteyen provakatif eylemler olduğu kanaatindeyiz. Suçluların tespit edilerek, hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istiyoruz.

Sporun centilmenlik kuralları içerisinde yapılması bizlerin de arzusudur. Bu anlamda üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız, gereğini de yapıyoruz.

Kişisel olaylarla camiamızın töhmet altında tutulması, cezalandırılması adil bir uygulama olmayacaktır.

Bordo takımı yöneticileri ve camiasının bu hassasiyete uyacağına inanıyoruz. Sporda şiddetin her türlüsünü kınıyoruz. Yetkililerin de karar verirken adil olacaklarına inanıyoruz.

Amatör Futbol’un birçok zorlukla yapıldığı bilinen bir gerçektir. Camiamızın da korunması ve desteklenmesine ihtiyacı vardır. Olayların tüm yönleri ile değerlendirilmesi gerekir. Verilecek her karar saygımız vardır.”

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.