29 Kas

Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri müzeleri gezdi

Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 4-A ve 4-C sınıfı öğrencileri Bursa kültürünü tanımak ve tanıtmak amacıyla Hacivat Karagöz Haftası etkinlikleri çerçevesinde, 4-A sınıfı öğretmeni Özen Muratoğlu, 4-C sınıfı öğretmeni Zerrin Kuru, Müdür Yardımcısı Erkan Kıyak ve öğrenci velilerinden oluşan 90 kişilik heyet ile 25 Kasım 2011 tarihinde Karagöz Müzesi ile Bursa Kent Müzelerini ziyaret ettiler.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan yapılan açıklamada, eğitim ve öğretimin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verildiği ifade edilerek; “Yaptıkları her etkinlikle Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin ayrıcalıklı olduğunu göstermeye çalışıyo ruz. Öğrencilerimiz de müze bilincini oluşturmak, tarihin kültürel dokusunu yerinde görmek, grup çalışması ve bütün bunların yanı sıra öğrenimi sınıfın dışına da taşımayı hedefleyen bir etkinlik düzenledi.” denildi.
Hacivat ve Kara göz’ün hayal perde sindeki komik atışmaları çocukların büyük beğenisini kazandı. Oldukça eğlenceli dakikalar geçiren öğrenciler Karagöz Müzesi Rehberi Osman EZGİ’nin sunumunun sonunda yönelttikleri sorularla meraklarını giderdiler.Bursa Kent Müzesi rehberlerinin tanıtım sunularını da dikkatle izleyen öğrenciler, bu eğlenceli ve öğretici geziden mutlu bir şekilde okullarına döndüler.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.