25 Kas

Depremzedelere Yardım Çağrısı

Gemlik'te, Van'dan ilçemize getirilen depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Gemlik'e getirilen depremzede ailelere ev ve iş imkanı sağlamak için bir yardım kampanyası başlatıldığı duyuruldu.

İlçe Kaymakamı Bilal Çelik öncülüğündeki toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, ticaret Odası temsilcisi Ergin Erenoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı İbrahim Talan, İlçe Müftüsü Muammer Turan, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Kızılay Ve Mag üyeleri katıldı.

Kısa bir süre önce MAG ve Kızılay işbirliği ile toplanan ve Van'a gönderilen yardımlara gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden Kaymakam Çelik, depremzedelerin bu kış şartlarında Van'daki çadırlarda kalma şanslarının olmadığına değindi. Ülke genelinde yürütülen yardım projelerinden bahseden Çelik, depremzedelere yardım kampanyaları dahilinde Van'daki vatandaşların batı bölgelerdeki misafirhanelere yerleştirildiğini söyledi. Bu proje kapsamında Gemlik'e bağlı Karacaali kampına da 100'e yakın depremzedenin getirildiğini belirten Bilal Çelik, bu sayının her geçen gün arttığını ve başvuruların devam ettiğini söyleyerek, depremzedelere ev ve iş bulmamız için gayret etmeliyiz. Gemlikli vatandaşlardan evini açan oldu fakat gelenleri yerleştirmek için fazla yere sahip değiliz. Gemliklilere buradan çağrıda bulunuyoruz. Evlerimizde bizim için ihtiyaç olmayan ve kullanabilir durumdaki halı, koltuk, mutfak eşyaları gibi eşyaları depremzedelere ulaştıralım." şeklinde konuştu.

Kaymakam Çelik: "Elimizi Taşın Altına Koyalım"

Toplama merkezleri oluşturulacağını da dile getiren İlçe Kaymakamı Bilal Çelik,"Belediyenin depoları var. Kızılay, Kaymakamlık ve diğer kurumlar aracılığı ile bu yardım kampanyasına destek verelim. Duyarlılık göstererek elimizi taşın altına koyalım ve Eşyam Eşyamdır" kampanyası adı altında Gemlik'te bu yardım kampanyasını uygulayalım." dedi.Şuan itibariyle 30 ile civarında başvuru olduğunu da sözlerine ekleyen Çelik, bu sayının her geçen gün arttığını ifade ederek bu yardım kampanyası ile ev ve iş imkanı sağlayabileceklerini kaydetti.

Toplantıda, yardım kampanyasına katılmak isteyenlerin, belediye çağrı merkezi ve kaymakamlık telefonlarından bilgi alabileceği bildirildi.

Gemlik Gündem                                                                                                                                                

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.