12 May

Durdu;”Yılmaz sözünde dursun!”

Milliyetçi Hareket Partisi Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu, boşaltılan Belediye binasının yıkılarak yerine cami yapılması planı ile alakalı basın açıklaması yaptı. Durdu Yılmaz sözünde dursun ve camiyi bize söylediği gibi eski kütüphanenin olduğu yere yapsın dedi.

Durdu yaptığı açıklamada; “Gemlik Merkez Camii sıkıntısını yıllardır yaşıyor, halkımız Cuma namazlarında, bayramlarda kandillerde namazını dışarıda ve yol kenarlarında kılmak zorunda kalıyor. Geçmiş 10 yılda hem iktidar kendilerinde olmasına rağmen meseleyi çözemediler AVM binası cami olarak projelendirilmesine rağmen bu günkü halini aldı boşa çizilmiş olan proje masrafları da halkımızın cebinden çıktı.

Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da iki cami konusunda da sözünü tutmamıştır.

Birincisi Manastır Cumhuriyet Mahallesinde planlanan camii istedikleri yere bizim de destek olmamıza ve bu kararın Belediye Meclisimizden geçmesine rağmen, İl deki 5000 lik planlarda başka yere taşımıştır. Refik Yılmaz sözünün arkasında durmadığından dolayı bölge halkından ve bu konuda onlara destek olanlardan özür dilemelidir.

İkinci cami konusu ise; Refik Yılmaz ve Belediye Meclis üyeleri partimize hayırlı olsun ziyaretine bulunduklarında Parkın olduğu bölgenin cami yapılması durumunda destek vereceğimizi söylemiştik, kendileri de bu fikri beğenerek bu konuda incelemeler yapılıp komisyon kurulması önerisini sunmuş ve bu konuda hemfikir olmuştuk. Bu gün ise mevcut Belediye binasını kimseye sormadan cami yeri olarak düşündüğünü söylüyor.

Başkanvekili Refik Yılmaz ve görevden alınan Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler’in bu güne kadarki tek ortak noktası mevcut Belediye binasının yeridir. Fatih Mehmet güler İl deki planlara daha önceleri burayı ibadethane olarak işletmiştir. Bu iki partiyi aynı noktada buluşturan nedir merak ediyoruz.

Başkanvekili Refik Yılmaz kendinden önce yapılan her şeyi başkalarına veriyor veya dönüştürüyor. Aş Evini Belediye işletmesi gerekirken başka yerlerde, Kültür evine müftülüğe tahsis ediyor, Sosyal Yaşam Merkezini Belediye yapıyor yapılan şeyleri maksadı dışında kullanmanın mantığı nedir?

Şike ile Başkanvekilliğini elden eden Refik Yılmaz’a MHP’nin güveni kalmamıştır.

Mevcut Belediye binası geçici dönem Adliye olarak kullanılabilir, Gemlik adliyesinin durumu ortada hem karmaşık hem yer olarak kaldırmıyor.

Gemlik tozun içinde kalmıştır, hizmet edilecekse planlı programlı yapılmalı vatandaşa bu kadar eziyet reva görülmemeli.

Tüm AKP’lilere de söylüyorum, Gemlik’in geleceği siyaseten tutarsız Refik Yılmaz’ın eline bırakılmasın. Bizler mevcut binanın yıkılmasına karşıyız daha iyi bir camiyi Gemlik hak ediyor. Gerçekten amaçları cami kazandırmaksa hep beraber oturulsun konuşulsun ve ortak akılla hareket edilsin” dedi.

Toplantıda söz alan İnşaat Mühendisi Osman Doğan; ‘’biz daha önce Gemlik Merkezdeki mevcut caminin 3500 kişilik kapasiteye çıkarabileceğini hesaplamıştık. Gemlik’te görevden alınanlar 1 milyon TL civarı bir rakamdan yargılanıyorken, yapılacak bu işlerle sokağa atılacak para bu rakamın çok üzerindedir. Bunun adı en iyi söylem ile görevi kötüye kullanmaktır.

Evkur sitesine bu işle uğraşan tüm kurum ve kuruluştur yıkılmalı raporu vermesine rağmen Büyükşehir binayı yıkamamış en son mahkeme kararı ile yıkım kararı verilmiştir. Belediye binasının ise adrese teslim bir rapor sonucunda yıkılması gündemdedir. 2 trilyonu geçmeyecek bir maliyetle o bina güçlendirilir ve restore ile birçok amaç için kullanılabilir. Eğer yıkılacaksa ciddi raporlara ve araştırılmalara dayanmalıdır.’’ Şeklinde konuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.