21 Mar

‘Eğitimcilerin haklarını koruyamayan Milli Eğitim Bakanı hakkında eyleme hazırız’

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker Gemlikte Hükümete ve Milli Eğitim Bakanına Yüklendi.

‘Eğitimcilerin haklarını koruyamayan Milli Eğitim Bakanı hakkında eyleme hazırız’

Memur Sen İl temsilcisi Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, Memur Sen Gemlik Temsilciliği tarafından sendika lokalinde tertiplenen iş yeri temsilcileriyle istişare toplantısına katıldı.

Memur Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemicinin açış konuşmasıyla başlayan toplantıda konuşan Eğitim Bir-Sen şube başkanı Numan Şeker toplu sözleşme ve eşit işe eşit ücret uygulaması konusunda hükümete;göreve başladığı günden itibaren okul idarecileri ve öğretmenleri hakkında yaptığı çeşitli açıklamalardan dolayı da Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’i eleştirerek biz hiçbir partinin ne yandaşıyız ne arka bahçesiyiz dedi.

Şeker Konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘ Biz Türkiye’nin en büyük memur sivil toplum örgütüyüz. Bizim haklı taleplerimiz yerine getirilmezse sayın bakana karşı bile eylemler yapmaya hazırız . Sayın Bakan daha göreve gelir gelmez öğretmenlerin 3 ay tatil yaptığını ileri sürerek büyük bir gaf yapmış. Peşine ‘bu kadar öğretmene ihtiyacımız yok, yeteneklerine uygun başka mesleklere yönelsinler’ açıklamalarında bulunmuştu. Daha sonraki günlerde de okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin hakkını korumanın ötesinde tam tersi bir tavır içerisinde bulunmuştur. Eşit İşe Eşit ücret tasarısıyla da öğretmenler büyük bir maddi kayba uğramıştır.

Sayın Bakanımızın öğretmenlerin akademik yönden eğitimleri, fatih projesi, müfredat değişiklikleri,12 yıllık eğitim gibi konularda yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz ancak öğretmenlerimizin gerek maddi kayıpları gerekse çeşitli sosyal haklarını koruyamaması hatta tam tersi açıklamalarda bulunması kabul edemeyiz.

Sayın Bakan bizim haklı taleplerimizi dinleme mecburiyetindedir. İsteklerimiz yerine gelmezse bakan hakkında da eylemler yapmaya hazırız’ şeklinde konuştu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.