19 Oca

Endüstri Meslek Lisesi Öğrencileri Almanya Yolcusu

Gemlik Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri “Kaynak Kontrol Yöntemleri ve Becerilerinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Almanya'nın Berlin şehrine gidecek.

Gemlik Endüstri Meslek Lisesi'nin 2011 yılında hazırladığı proje, Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projesi kapsamında kabul edildi. Lise Müdürü Hüseyin Er, Metal Teknolojisi alanı öğrencilerinin Almanya'da 3 hafta staj eğitimi görme fırsatı yakaladığını söyledi. Projeden Gemlik Endüstri Meslek Lisesi’nin yanı sıra, Harmancık 75. Yıl Çok Programlı Lisesi ve Büyükorhan Çok Programlı Lisesi de katılımcı ortak olarak yararlanacaklar.

Ulusal ajans tarafından karşılanacak olan projenin toplam hibe miktarının 28 bin 944 Euro olduğu kaydedilirken, projenin, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı'na sunulan 2 bin 550 proje teklifi arasından bağımsız dış uzmanlarca değerlendirildiği belirtildi. Kabul edilen 268 proje arasında yer alma başarısını gösteren Gemlik Endüstri Meslek Lisesi, 5 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen ile programa dahil olacak. Yurt dışı programı, 26 Şubat – 17 Mart tarihleri arasında Almanya'nın Berlin şehrinde 3 hafta boyunca gerçekleşecek.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.