19 Oca

Halk Eğitimi Masaya Yatırıldı

Gemlik’te, İlçe Hayat Boyu Planlama Kurulu toplantısı yapıldı. Kaymakam Bilal Çelik’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, halk eğitimi kapsamında yıl boyunca yapılacak etkinlikler ve bunlara ait çalışma programları ile ileriye dönük projeler masaya yatırıldı. Öte yandan yaygın hizmeti sağlayan kuruluşlar arasında bütünlüğün sağlanması gerektiğine dikkat çekildi. İlgili kurumlardan gelen önerilerin de dikkate alındığı toplantıda, karşılıklı taleplerle kurumlar arası işbirliği sağlandı.

Yaygın eğitim hizmeti sağlayan kuruluşlar arasında işbirliğini tesis etmek, ikilemlerden doğan zaman, kaynak ve iş gücü kaybını önlemek ve birimler arasında bütünlüğü sağlamak amacıyla İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.

Halk Eğitimi Merkezi binasında saat 9.00’da başlayan toplantıda, Kaymakam Bilal Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen ve Şube Müdürü Ali Osman Cura, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Kırdağı Demir, İŞKUR Gemlik Şube Müdürü Lütfi Güleç, İlçe Müftüsü Muammer Turan, Gemlik Halk Eğitimi Merkezi Müdiresi Rüveyde Kılıçlar, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Çetin, okul müdürleri ve çok sayıda kurum müdürü hazır bulundu.

2011-2012 eğitim yılında Gemlik Halk Eğitimi Merkezi tarafından yapılan çalışmaların sergilenmesi ile başlayan toplantıda, geçmiş dönemde yapılanların yanı sıra önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek faaliyetler, slayt sunumu eşliğinde katılımcılara aktarıldı. Halk Eğitimi Merkezi müdiresi Rüveyde Kılıçlar tarafından, çeşitli kurumlarla ortaklaşa yürütülen çalışmaların anlatıldığı toplantıda, bu uyum ve işbirliğinin devam etmesi temenni edildi.

Bugüne kadar 55 branşta 163 kurs ve 3552 kursiyer ile büyük bir başarı yakalayan Gemlik Halk Eğitimi Merkezi, yeni dönemde de farklı ve ses getirecek projelere imza atmaya hazırlanıyor. Toplantıda, önümüzdeki dönemde, Halk Eğitimi kapsamında gerçekleştirilecek projelere değinildi. Bu bağlamda, Bursa Valiliği ile işbirliği içerisinde aile içi ve kadına yönelik şiddet konulu konferans verilecek.

Sağlık Konferansları Verilecek

Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi ile ortaklaşa olarak, her ay bir konuda, uzmanlar tarafından sağlık konferansları verilecek. Verem, şeker, kalp gibi hastalıkların ele alınacağı sağlık konferansları, Şubat ayında başlayacak.

Halk Eğitimine Emniyet Desteği

Halk eğitimine destek vermek amacıyla, Gemlik Emniyet Müdürlüğü’nce, zararlı alışkanlıklardan korunma konulu konferanslar verilecek.

Gemlik’te Şiir Akşamları

20 Ocak tarihinde, Gemlik’te Şiir Akşamları adı altında bir dinleti programı düzenlenecek. Halk Eğitimi merkezi bünyesindeki kursiyerler ve görevli çalışanlar tarafından hayata koyulan bu proje, halka açık olacak.

Zeytinyağlı Yemek Yarışması Geleneksel Hale Getirildi

Turizm Haftası’nda organize edilen Zeytinyağlı Yemekler Yarışması, geleneksel hale getirildi. İlki büyük ilgi gören yarışmanın ikincisi Nisan ayında gerçekleştirilecek.

Evlilik Okulu Açılıyor

Bursa Valiliği bünyesindeki Kadının Statüsü birimi ve Gemlik Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde, Evlilik Okulu açılacak. Bu kapsamda, 15 Mayıs Aile Günü’nde, geniş katılımlı resmi nikah ve belge töreni yapılacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.