16 May

Evlilik Okuluna Görkemli Final

Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediye Başkanlığı ve Gemlik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği Evlilik Okulu muhteşem bir finalle sona erdi. Gemlik Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Düğün Salonunda yapılan etkinlikte 5 gün süren Evlilik Okuluna katılanlara sertifikaları takdim edildi. Aniden bastıran yağmur sonrasında havuz başından salon içine alınan törenlerde sertifikaları Bursa Valisi Şerafettin Harput’un eşi Funda Harput verdi.

Daha sonra nikâh törenine geçildi. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz tarafından kıyılan nikâhta 9 çiftin şahitliklerini Bursa Valisi Şerafettin Harput’un eşi Funda Harput’un yanı sıra Bursa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bilal Çelik ve eşi Ayşe Çelik, Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakam Vekili Adnan Kayık ile eşi Filiz Kayık yaptı. Evlilik Okulunun önemine değinilen konuşmalarda da, katılımcılara ve organizatörlere teşekkür edilirken, düğün pastasını da nikâhları kıyılan çiftler alkışlar arasında kesti. Funda Harput, Filiz Kayık ve Ayşe Çelik çiftlere altın takarken, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da evlilik cüzdanlarının yanı sıra hediyelerini verdi.

Düğün eğlenceleri ile renklenen günde davetlilere ikram verildi. Evlilik Okulu ve toplu nikâh töreninin periyodik hale getirileceği ifade edildi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.