19 Oca

Gemlik Belediyesporlu Judocu Türkiye 3.sü

13-15 Ocak tarihleri arasında, Antalya’nın Alanya ilçesinde organize edilen Bay- Bayan Büyükler Türkiye Judo Şampiyonası’na, katılan Gemlik Belediyespor Kulübü, büyük bir başarıya imza attı. Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sebile Akbulut, Türkiye 3.sü oldu.

Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı Antalya’da yapılan 2012 Büyükler Bay – Bayan Türkiye Judo Şampiyonasına (+78 kg) ağır siklette milli sporcumuz Sebile Akbulut ve hocası İsmail Yıldız ile katıldı.

Çekilen kuraya göre şampiyonanın ilk turunu bay geçen Sebile Akbulut, ikinci turda karşılaştığı Gaziantepli geçen yılın Büyük Bayanlar (+78 kg) ağır siklet Balkan Şampiyonu Merve Ekinci’ye bir anlık hatası sonucu yenildi.

Merve Ekinci’ye yenilince repesaj müsabakalarına kalan Sebile, repesajın ilk turunda eski Türkiye Şampiyonu İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün milli sporcusu Kübra Bayram ile karşılaştı. Kendisinden çok daha tecrübeli ve yaşça büyük olan rakibi karşısında çok iyi mücadele eden Sebile, müsabakanın 5 dakikalık normal süresinin sonunda rakibi ile berabere kaldı. 3 dakikalık uzatma bölümünde de birbirlerine üstünlük sağlayamayınca, Sebile hakemlerin ortak kararı ile galip ilan edildi.

Kübra Bayram’ı yendikten sonra Zonguldaklı rakibi Sinem Odabaş ile 3.lük müsabakasına çıkan Sebile Akbulut, rakibini zorlanmadan yenerek 2012 yılı Büyük Bayanlar (+78 kg) ağır siklet Türkiye 3.sü olma başarısını gösterdi.

Sebile’nin antrenörü İsmail Yıldız yaptığı açıklamada; “Sebile, ümitler kategorisinde olup Büyüklerde Türkiye şampiyonası sonucu madalya almayı başaran tek sporcu olma unvanına da sahip oldu” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.