19 Mar

Gemlik Bomba Sesi İle Uyandı

Gemlik’te sabah saatlerinde yapılan bomba ihbarı ilçe merkezinde korku dolu dakikalara sahne oldu. Bomba olduğu ihbarı yapılan kuru fünye ile patlatıldı.

Gemlik İlçe merkezinde mobese görüntüleme sisteminin sağlandığı kutunun üzerine bırakıldığı öğrenilen kutu için bomba ihbarında bulunuldu. Sabah 08.00 sıralarında yapılan bomba ihbarı sonrası polis ekipleri ilçe merkezini şeritle çevirerek araç ve yaya trafiğine kapattılar. Bursa Emniyet müdürlüğüne bağlı Bomba imha ekiplerinin ilçeye gelerek yaptıkları inceleme sonrası fünye ile patlatılmasına karar verildi. İlçe emniyet müdürü Kenan Kerdiğe ve diğer yöneticiler ile terör ve asayiş olmak üzere çeşitli birimlere bağlı çok sayıda polis ekibinin güvenlik önlemi aldığı olayda, çevreye çok sayıda vatandaşta birikti.

Bomba imha uzmanının giydiği özel kıyafetlerle yerinde aldığı kutu yere konularak fünye ile patlatıldı. Patlama sonrası içinde elektronik devrelerin bulunduğu parçalar etrafa dağılırken, polis ekipleri parçaları toplayarak kriminal incelemeye gönderdi.

Olayla alakalı soruşturma sürdürülürken, Olay sonrası bölge halkı rahat bir nefes aldı. Araç ve yaya trafiğine kapatılan bölge yeniden açıldı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.