07 Eki

Gemlik Ülkü Ocağında nöbet değişti

 

Gemlik Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Özcanbaz, 5 yıldır sürdürdüğü başarılı ocak başkanlığı görevini, Kartal
Dölmez´e devretti.
Devir teslim gecesine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP MYK Üyesi Bursa Milletvekili Necati Özensoy, MHP Bursa İl Başkanı Hasan Toktaş, Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki, MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu ve Ülkücü camianın bilinen çok ismi katıldı.
     Gemlik Ülkü Ocakları Mehmet Emin Özcanbaz veda konuşmasında, Biz iyi bir miras almıştık, geleneği devam ettirdik. Bize bu hizmetleri yapmaya layık görenlere teşekkür ederiz. Bırakacağımız en iyi miras yeni nesiller. Ülkü Ocaklarındaki gençlere bizim hakkımız varsa helal olsun. Ocak var yemek pişer, ocak var adam pişer. Bize de burada pişmek nasip oldu. Biz hizmet ettik, bize hizmet ettirenlere de teşekkür ederiz.
     Eşim, Ülkü Ocaklar Başkanı ile evlendi, çocuğumuz olana kadar yüzümü az gördü, o da hakkını helal etsin. Ülkü Ocakları kuru bir dava değil. Biz belki geç fark ettik, nizamı âlem diyoruz, Türk İslam Ülküsü diyoruz. Bunların hiçbir ayağının eksik olmaması gerekiyor. Kartal Başkan ve yönetiminin daha iyi işler yapacağına inanıyoruz. Bizim dönemimizde ben yoktu, biz vardı. Benle yol arkadaşlığı yapan tüm arkadaşlardan Allah Razı olsun´´ şeklinde konuştu. 
     MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy, ´´Gemlik Ülkü Ocaklarında hizmeti geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Marifet yeni nesillerin yetişmesinde vesile olmaktır. Ülkü yolunda bayrak değişimi ve devir teslimler gücü artıran törenlerdir. Bize tarihimizin yüklediği büyük sorumluluğu taşımayı cenab ı hak nasip etsin´´ dedi.
     Hasan Toktaş ´´Gemlik´te bu güne kadar tanıdığım ocak başkanları hep değerli insanlardı. Başarılı hizmetleri olan, siyasi sahnede de söz sahibi olan kişiler yetiştirmiştir. Kartal kardeşimiz önemli bir miras aldı, inanıyoruz ki bunu daha ileriye taşıyacaktır´´ diyerek Özcanbaz´a başarılı döneminden dolayı teşekkür etti.
Son konuşmayı yapan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman;  ´´Böyle özel ve güzel bir geleneğin Gemlik´te oluşmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Bursa tüm teşkilatları ile bu güne kadar olduğu gibi hareketimizde örnek olmaya, üst düzey sorumluluklar almaya devam edecektir. En yakın zamanda da Gemlik´ten başlayan neticeleri almayı hedefliyoruz´´ diye rek sözlerini noktaladı.
  DEVİRDE  SÜPRİZ İSİM   
Devir teslim töreni Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Biçki tarafından yapıldı. Bayrak eve Kuran-ı Kerim´in yanında Özcanbaz, Kartal Gülmez´e  4 bürosu olan Gemlik Ülkü Ocaklarının 1 bürosunu satın aldıklarını belirterek, tapuyu Gülmez´e teslim etti.  Bununla beraber Gemlik´in Ülkücü Şehit´i Erol Pınar´ın da resmini armağan etti.
    Devir teslim sonrası konuşan Kartal Gülmez, ´´Ülkü Ocakları Türkiye´nin en güçlü gençlik hareketidir. Bu teş kilatlanmanın bir ayağı olan Gemlik Ülkü Ocakları Başbuğun çizdiği yolda davasına devam etmiştir. Bu devir teslim töreni veda töreni değil, aynı zamanda çoğalarak güçlendiğimizin göstergesidir´´ dedi.

ÇIRPINIRDI KARADENİZ SÖYLENDİ
Gecenin devamında ise, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği eserlerinde oluşan şarkılar söylenirken, MHP Bursa Milletvekili Necati Özensoy´un Çırpınızdın Kara deniz türküsünü söylemesi, salonda bulunan ülkücüleri coşturdu.
5 yıl Gemlik Ülkü Başkanlığı yapan Mehmet Emin Özcanbaz, başarılı dönemini, muhteşem bir gece ile sonlandırırken, gecede duygusal anlar yaşandı.

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.