09 May

Gemlik’te Toz Maskesi Dağıtıldı

Gemlik MHP İlçe teşkilatı okul önlerinde ve semt pazarındaki vatandaşlara toz maskesi dağıtarak, belediyeyi göreve davet ettiler.

MHP İlçe başkanı Osman Durdu ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe genelinde halen devam eden çalışmaların bitirilememesi nedeniyle öğrencilerin ve vatandaşların mağdur olduğunu belirterek, belediye ekipleri buraları sulamaktan bile acizler dedi.

İlçe başkanı Osman Durdu ile birlikte ilçe yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toz maskesi dağıtımında konuşan partililer, “Okul çıkışlarında ve teneffüslerde öğrencilerin de ciddi anlamda toza maruz kaldığının ana yollara yapılan sulama işleminin ara sokaklardaki okulların önünde de yapılırsa geçici de olsa önlem olabileceğinin altını çizdiler.”

Okul çevrelerinde bulunan kapakları açık çöp konteynerlerinin de sağlık açısından tehlike oluşturduğunu belirten Durdu, çocuklarımızın ve halkımızın sağlıklarına özen göstermeden yapılan çalışmaları eleştirdi.

Gemlik halkının da ilgisini çeken eylemde MHP Gemlik İlçe Yöneticileri tarafından 5000 civarı maske dağıtıldığı öğrenildi. Maske alan vatandaşlar da yolların kazılı olması kış döneminde çamur yaz döneminde ise tozdan nefes alamadıklarını, tozdan çamaşır asma durumlarının da kalmadığını, evlerinin hava alması için cam açmaktan korkak olduklarını söylediler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.