15 Nis

Geri Dönüşüm Projesi Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okuluna 5 Bin Lira Kazandırdı

Gemlik Belediyesi’nin organize ettiği “Geri Dönüşüm Projesi” Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu’na 5 bin lira kazandırdı. Okul bahçesinde düzenlenen törende 5 bin liralık zarfı okul müdürü Can Olgun’a veren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlik Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okuluna yapacakları projeleri de anlatınca büyük alkış topladı.

Yağmurlarda su baskınlarına neden olan okul bahçesinin doldurulduğunu, yolunun düzenlenip, asfaltlandığını hatırlatarak konuşmasına başlayan Refik Yılmaz, Merdiven ilave projesinin de bittiğini, yapım ihalesinin de yakında gerçekleşeceğini söyledi. Öğrencilerin, “En Büyük Başkan Bizim Başkan” sloganları ve alkışları eşliğinde konuşmasına devam eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, okul bahçesindeki oyun gruplarını yenileyeceklerini ifade ederek, ayrıca spor aletleri konulması sözünü de verdi. Merdiven ilave projesinin yanına bir de modern kantin yapacaklarını vurgulayan Refik Yılmaz, “Spor Salonu sözümüzü de unutmadık. Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okulu Spor Salonu yapımını 2013 yılı programına alıyoruz. Bir yıl sonra spor salonuna da kavuşacaksınız” dedi. Lale Kemal Kılıç İlköğretim Okuluna giden ara sokaklarda asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Yılmaz, bir hafta içinde tüm okul yolunun asfaltlanacağını, yağmur ve çamurdan kurtulan bölgenin, tozdan da kurtulacağını sözlerine ekledi.

Okul Müdürü Can Olgun’da Geri Dönüşüm jestinin yanı sıra, okula yönelik daha önce yapılan ve bundan sonra yapılacak olan yatırımlar için Refik Yılmaz’a teşekkür edip, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.