15 Nis

Esnaf Odasından İnşaatçılık Kursu

3194 sayılı İmar Yasası’nda yapılan değişiklik ile inşaat ve tesisat işlerinde çalışanlar ustaların yetki belgesi alması zorunlu hale getirildi.

1 Ocak 2012 tarihin den başlayarak geçerli olan yasa değişikliği ile bu tarihten sonra inşaatlarda çalışacaklarda ve inşaatlarda tesisat işleri yapacaklarda yetki belgesi aranacak.
İnşaat ustaları ile tesisat ustalarının yetki belgesi bulundurma zorunluluğunun getirilmesi nedeniyle, Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Gemlik Çıraklık Eğitim Merkezi işbirliği ile belge alabilme kursları açılmasına karar verildi.
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Talan yaptığı açıklamada, yetki belgesi almak isteyen inşaat ve tesisat işlerinde çalışanların odalarına başvurmalarını istedi.
Talan, kursların açılması için meslek gruplarına göre, 20 kişinin başvuruda bulunmasının gerektiğini hatırlattı.
İnşaat Teknolojisi dalında, ahşap Doğrama ve Kaplama eğitimi, Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık Eğitimi, Boya Eğitimi, PVC Doğrama İmalat ve Montaj Eğitimi, Sıvacı Eğitimi, Yapı Duvarcılığı Eğitim, Yapı Yalıtımcılığı Eğitimi yanında Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ile ilgili olarak Soğut ma Sistemleri Eğitimi, Isıtma ve Gaz Yakıcı Cihazları Eğitimi, Klima Sis temleri Eğitimi, Merkezi İklimlendirme Sistemleri Eğitimi dallarında kurslar açılacak.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.