07 Mar

Girit ve Rumeli Türkleri MHP’ye konuk oldu

Gemlik’te faaliyet gösteren Girit ve Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, yeni oluşturulan MHP Gemlik İlçe teşkilatına ziyarette bulundu.

Dernek Başkanı Ahmet Çakmak, Gemlik için yapılan her hizmetin arkasında olacaklarını, önceliklerinin Gemlik olduğunu belirtti. Dernek olmalarındaki amaçlarının hem hemşerileriyle daha yakın ilişkiler kurmak hem de sosyal yardımlaşmayı daha üst seviyelere taşımak olduğunu sözlerine ekleyen çakmak, MHP’nin iyi gidişatına yeni yönetimin de katkıda bulunacağını dile getirerek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyarette konuşma yapan MHP Gemlik İlçe Başkanı Osman Durdu’’ Gemlik’te faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum örgütlerinden yönetimimize olan teveccüh bizleri fazlasıyla memnun etti. Girit ve rumali Türkleri ile de ortak acılarımız ve önceliklerimiz var. Anadolu dünyanın en büyük açık arkeoloji müzesidir. Kurulan onlarca devletin mirası ve sentezi Türkiye Cumhuriyetidir. Türk milleti olarak birlikteliği esas almalıyız. Milletimiz 30 yıldır adı konulmamış ayrılık ve ihanet hareketi ile karşı karşıyadır. Gemlik de bu konuda mayınlı bölge sayılabilir, Gemlik olarak bu hadiselerde birlik ve beraberliğimizi öncelik alarak hareket etmeli ve aramıza nifak sokmaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. ‘’ dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.