07 Mar

Üniversite Gençliğine Destek Sürüyor

Gemlik Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) Gemlik Yerleşkesine yönelik alt yapı ve spor tesisi yatırımları sürüyor. Yaklaşık 2 ay önce Yerleşke içindeki Halı Saha Tesislerini hizmete açan Gemlik Belediyesi, öğrencilerin spor malzemesi taleplerine de ivedilikle yanıt verdi. Forma, Şort, Tozluk, Eldiven, Krampon, Spor Ayakkabısından oluşan 20’şer takım Futbol, Basketbol ve Voleybol malzemesi öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerine teslim edildi.

Yerleşke içindeki halı saha tesislerinde organize edilen törene, Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İlhan Turgut, Gemlik Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Başaran, Belediye Meclis Üyesi Abdullah Özden, Belediye Fen İşleri Müdürü Ahmet Turan, Eğitim Görevlileri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan okul müdürü Prof. Dr. İlhan Turgut, U.Ü. Gemlik Yerleşkesine Belediye tarafından yapılan yatırım ve yardımların yoğunluğuna dikkat çekerek, bu konuda her türlü yatırım ve yardımdan kaçınmayan Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a teşekkür etti. Prof. Dr. İlhan Turgut, Belediyenin alt yapı ve yol çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, Halı Saha Tesislerinin dışında mini toprak futbol sahası ile basketbol ve voleybol sahasının düzenleme çalışmalarını da devam ettirdiğini kaydetti.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’da, “Sizleri evinizdeymiş gibi rahat ettirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. Eğitimin yanı sıra sosyalleşme ve sportif tesislere de önem verdiklerini anlatan Refik Yılmaz, yatırım ve yardımların devam edeceğini vurgulayarak, “Sizler isteyin, bizler de imkânlarımız ölçüsünde yerine getirelim” diye konuştu. Gemlik Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Başaran’da, Gemlik’in yanı sıra Gemlikli üniversite gençliğinin de şanslı olduğuna dikkat çekerek, “Gerçekten gençliği, futbolu, sporu seven bir Belediye Başkanvekilimiz var. Alt yapıdan, spor tesislerine, malzeme yardımından yatırımlara kadar çalışmalarını büyük bir hız ve şevkle sürdürüyor. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Öğrencilerle ve öğretim görevlileri ile sohbet eden Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, halı saha da maç yapan öğrencilerle de konuşarak, hem derslerinde hem de sportif alanda başarılar diledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.