29 Şub

Judocu Gençler Konyadan Bronz Madalya İle Döndü

Gençler Bay-Bayan Judo Türkiye Şampiyonası 24-26.02.2012 tarihlerinde Konya ili Selçuklu Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi Spor Salonunda yapıldı.

Milli takıma girebilmek için 54 ilden 485 Bay ve Bayan Sporcunun mücadele ettiği şampiyonaya Gemlik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Judo Takımı Antrenörleri İsmail Yıldız ve 2 sporcusuyla katıldı.

73 Kg. Erkeklerde Yusuf Yüksel ilk turda karşılaştığı İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sporcusu’na yenilince şampiyonaya erken veda etti.

(+) 78 Kg. Ağır Sıklet bayanlarda ilk turu bay geçti. Sakarya-Gaziantep mücadelesinin galibi Sakaryalı sporcu ile 2.turda karşılaştı. Sebile 4 dakikalık normal sürenin sonunda Sakaryalı judocuyu yuko (3) puan ile yendi. 3.turda (grup finali) son 2 yılın Türkiye Şampiyonu, bu yılda şampiyon olan geçen yılın Avrupa ve Dünya 5.si Antalya Yol Spor’un Milli Sporcusu Kübra Kara ile eşleşti. Kübra karşısında etkili olamayan Sebile mücadeleyi mağlup tamamladı. Kübra’ya yenilince 4. turda Türkiye 3.lükü için sıkletteki bir diğer Gaziantepli Merve Ekinci’nin karşısına çıktı. Geçen yılın Büyük Bayanlar Ağır Sıklet Balkan Şampiyonu Merve’ye bir ay önce Antalya’da yapılan Büyükler Judo Türkiye Şampiyonasında yenilen Sebile bu sefer sana geçit yok Gençler Türkiye 3.lükü benim diyerek tatami (minder)’ ye çıktı. Merve Ekinci’yi shime waza (boğarak) yenen Sebile Genç Bayanlar (+78) ağır sıklet 2012 yılı Judo Türkiye 3.sü oldu. Fotoğraf: (Sebile Akbulut kürsüde sağ baştaki sporcu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.