29 Şub

Yardımsevenlerle Ortak Sosyal Proje Yapılacak

 

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Yardım Sevenler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, yaptıkları yardım amaçlı sosyal etkinliklerde belediyeden destek istediler. Derneğin Başkan Yardımcısı Ülker Özbek, Yönetim Kurulu üyeleri Nimet Karataş, Yadigâr Güner, Berrin Okay Arslan ve Nilüfer Tekin tarafından gerçekleştirilen ziyarette yapılan ve yapılacak olan çalışmalar anlatıldı. Başkanvekili Refik Yılmaz’ı çalışmalarından dolayı kutlayan dernek üyeleri, tanışma ziyaretinde, Bursa Büyükşehir, Yıldırım ve Gemlik belediyelerine desteklerinden dolayı teşekkür etmeyi de ihmal etmediler.

Yardım amaçlı sosyal projelere imza attıklarını kaydeden Dernek Başkan Yardımcısı Ülker Özbek, tiyatro, festivaller, kermesler ve geziler ile elde edilen geliri öğrencilere burs olarak verdiklerini anlattı. Şu anda 40 öğrenciye ayda 100’er lira burs verdiklerini ancak yeterli desteği göremediklerini ifade eden Özbek, desteklerin artması halinde burs miktarı ve öğrenci sayısını da artıracakları sözünü verdi. Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’dan ilçe dışı etkinliklerde araç yardımı da isteyen Ülker Özbek, Mart ayında da yardıma yönelik gelir amaçlı kaplıca gezileri organize edeceklerini açıkladı.

Nazik ziyaret nedeniyle teşekkür eden Başkanvekili Refik Yılmaz’da, ortak sosyal proje yapma önerisini getirerek, kültürel ve sosyal aktivitelerde birlikte çalışmayı teklif etti. Araç talebini olumlu karşılayan Refik Yılmaz, kişisel gelişim uzmanlarının konferansları, tiyatro etkinlikleri gibi projelerde de derneğe yardım sözü verdi.

Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve dernek yöneticileri önümüzdeki günlerde bir kez daha bir araya gelerek sosyal ve kültürel etkinlikler bazında ortak proje üretecekler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.