12 Oca

Kamu Çalışanlarına Kişisel Gelişim Eğitimi

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklaşa projesi olan ‘Proje Yazma Eğitimi’ kursuna İlçe Kaymakamlığı tarafından sunulan proje kabul edildi ve kısa zamanda kaynak aktarımı sağlanarak hayata geçirildi.

BEBKA tarafından kabul edilen 3İ( İletişim, İnsan Kaynakları, İnovasyon Eğitimi) konulu projeye start verildi. Kamu çalışanlarına yönelik olan bu eğitim programında kişisel gelişim ve iletişim teknikleri katılımcılara aktarılıyor. Eğitimin 3 gün boyunca devam edeceği kaydedilirken, kamu çalışanlarının seminere ilgisi gözden kaçmadı.

Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde İlçe Kaymakamı Bilal Çelik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen ile şube müdürleri, İlçe Müftüsü Muammer Turan, İlçe Tarım Müdürü İbrahim Çetin ve çok sayıda kamu personeli yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, İlçe Kaymakamı Bilal Çelik’in konuşması ile devam etti. Kaymakam Çelik kişisel gelişimin önemine dikkat çektiği konuşmasında şu sözleri sarf etti: “ Eğitimin yaşı olmadığına inanıyorum. Hayatın her safhasında eğitim kaçınılmazdır. Kişisel gelişim, süregelen ve çok önemli bir çabadır. Bu eğitimler, meslek yaşantımızın dışında, sosyal ilişkilerde de önemli bir rol oynayacaktır. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Bu eğitimde, bireyleri sosyal ve kişisel yönden daha iyi yerlere getirecek bir çabanın ürünüdür. Alanında uzman olan Mustafa Çeşitcioğlu hocamız tarafından verilen bu seminerlerin çok faydalı olacağına inanarak, en iyi şekilde yararlanmanızı temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yönetim danışmanlığı yapan ve çok sayıda seminer ve programa imza atan Mustafa Çeşitcioğlu sahneye çıktı. Katılımcılara sık sık eğitime dahil ederek, seminere renk veren Çeşitcioğlu, eğitime katılanların büyük beğenisini topladı. Eğitim programı, soru cevap şeklinde devam ederken, kamu çalışanları da bu eğitimlerin verimli olacağı görüşünde hem fikir oldu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.