27 Şub

Kanayan Yara Kayıt Dışı Ekonomi

Vergi Haftası kapsamında kutlamalar ve bilgilendirme çalışmalarını devam ettiren Gemlik Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Salih Güzel, her türlü düzenleme, yaptırım, denetim ve etkinliklere rağmen kayıt dışı ekonominin Türkiye’nin kanayan bir yarası olduğunu söyledi. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Salih Güzel, vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek, daire olarak kendi üzerlerine düşen görevi yapacaklarını kaydetti.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, kayıt dışı ekonomi ve seyyarla mücadelenin tek başına belediyelerin ve Zabıta Müdürlüğü’nün görevi olmadığını belirterek, bu konuda vatandaşların da bilgili ve duyarlı olması gerektiğini bildirdi. Gemlik vergi dairesi müdürü Mehmet Salih Güzel’de “Korsan Kitap olayı, 10 Numara yağ alım ve satımı, kaçak sigara gibi gerçekler maalesef ülkemizin en büyük sorunlarından birisidir. Kayıt dışı ekonomi olayı kanayan yaramızdır” dedi. Ceza ve yaptırımların yeterli olmadığına dikkat çeken Güzel, Başkanvekili Yılmaz’ın görüşlerine katıldığını ifade ederek, vatandaşların bilinçli ve duyarlı olmasının önemine dikkat çekti.

Refik Yılmaz’a başarılar dileyip çiçek sunan Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Salih, daha önce de vergi rekortmenliği derecelerinde ilk 50’ye defalarca giren Başkanvekili Refik Yılmaz’ı kutladı. Güzel, hafta kapsamında ziyaretlerin süreceğini anlatarak, bilgilendirme çalışmalarının da çeşitli aktivitelerle süreceğini sözlerine ekledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.