07 Mar

Kaza Kurbanı Gence Akülü Araba Verildi

24 Haziran 2011 tarihinde Çelik Kapı takmak için gittiği Mudanya’dan dönerken trafik kazası geçirip, felç kalan Gemlikli genç işçi Tekin Aydın’a (25) akülü araba verildi. Kaza kurbanı talihsiz genci evinde ziyaret eden Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Aydın ailesine geçmiş olsun dileklerini sunarak, Tekin Aydın ile sohbet etti. Gemlikli bir PVC ve Çelik Kapı imalat firmasında çalışan Tekin Aydın, 24 Haziran’da Mudanya’ya çelik kapı takmak için gitti. Buradan dönüşte Kurşunlu yakınlarında aracı kullanan arkadaşıyla trafik kazası geçiren Aydın, felç geçirdi.

Emekli işçi Hıdır Aydın ve ev hanımı olan Hülya Aydın’ın 2 çocuğundan birisi olan Tekin Aydın, uzun süreçteki tedavi çalışmalarına rağmen felç kaldı. Sigortasız olarak çalıştığını öne süren ve firmanın kendisini sahiplenmediğini iddia eden Tekin Aydın, malulen emekli olmak istediğini ancak hukuk mücadelesi verecek maddi imkânlara sahip olmadıklarını söyledi. Kazanın iş kazası olduğunu ve özürlü maaşı almak istediğini anlatan Tekin Aydın’a destek sözü veren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, hukuki destek sağlamak amacıyla Bursa Barosu Başkanı Zekeriya Birkan’dan yardım istedi.

Acılı ailenin sorunlarını bir nebze olsun hafifletmek istediklerini belirten Refik Yılmaz, belediyenin daha önce de 8 vatandaşa akülü, 1 vatandaşa da normal araç verdiğini belirterek, Tekin Yılmaz ve ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.