10 Mar

Kocabıyık’a Hemşerilik Beratı Takdim Edildi

Borusan Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık’ı Şirketin İstanbul Kabataş’taki Yönetim Merkezinde ziyaret eden Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve Belediye Meclis üyeleri, 7 Eylül 2009 tarihli Belediye Meclisi kararını uygulayarak duayen sanayiciye “Hemşerilik Beratı” takdim ettiler. Gemlik’te Kurulu bulunan fabrikalarında 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayan ve eğitim öğretime de büyük katkılar sunan Asım Kocabıyık’a ilçe halkı adına teşekkürlerini de ileten Refik Yılmaz, “Gemlik adına yaptığınız tüm hizmetler nedeniyle teşekkür ediyoruz. Katkılarınızın da devamını bekliyoruz” dedi. Gemlik’e 1973 yılından bu yana çok sayıda hizmet veren Borusan Holding, istihdamdaki büyük potansiyelinin yanı sıra Uludağ Üniversitesi Gemlik Yerleşkesinde Meslek Yüksek Okulu ile Hukuk Fakültesi binalarını yaptı. Holding ayrıca, yerleşke içindeki yurtlarla birlikte yapımına başlanan Kültür Merkezini de tamamlamak üzere. Gemlik’e Borusan İlköğretim Okulu’nun yanı sıra, Cumhuriyet Mahallesindeki Kültür Merkezi ve bir üst geçit kazandıran, Vergi Dairesi Binasını tamamlayıp Emetullah Çelebi Camii’ni baştan sona yenileyen Borusan Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık’a vefa örneği gösteren Gemlik Belediyesi, Holding Yönetimi tarafından da oldukça sıcak karşılandı.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Belediye Meclis üyeleri Aydın Bayraktar, Gökay Bilir, Turan Alkış, Abdullah Özden, Necmettin Rama, Aslan Özaydın, Zafer Ülgen, Binali Derin, Fikret Çolakoğlu, Cemil Kurt, Suat Laçinok ve Ömer Kahraman’ın da katıldığı Hemşerilik Beratı Takdim Töreninde, Gemlikli meclis üyelerini Asım Kocabıyık’ın yanı sıra Borusan Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu, Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gülgenç, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen ve Kocabıyık’ın asistani Nihal Alptekin karşıladı.

Asım Kocabıyık’ın Gemlik’e yaptığı hizmetlerin unutulmayacağını belirten Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Kocabıyık’tan katkılarının devamını beklediklerini dile getirdi. Hemşerilik Beratında yazan Borusan Holding’in Gemlik’e yapmış olduğu hizmetleri okuyan Refik Yılmaz, Kocabıyık’tan Anadolu veya Teknik Meslek Lisesi yapımını da beklediklerini söyledi. Eğitim ve Öğretime her zaman katkı sunmaya devam edeceklerini vurgulayan Asım Kocabıyık’ta, 4+4+4 sistemindeki belirsizliklerin ve sıkıntıların giderilmesini beklediklerini kaydetti. Türkiye’nin en büyük sorununun eğitim ve hukuk olduğunu anlatan duayen Sanayici Asım Kocabıyık, TBMM komisyonlarında görüşülen yeni eğitim sistemindeki belirsizliklerden de rahatsızlık duyduğunu açıkladı. Lise dengi okullardan çıkan öğrencilerin fabrikalarda direk çalışabilecek hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Asım Kocabıyık, eğitim sisteminin teknik düzeydeki düzenlemesinin bu standartlarda yapılması gerektiğini bildirdi.

Gemlik’e sınıf arkadaşı olan Tevfik Solaksubaşı sayesinde geldiğini hatırlatan Asım Kocabıyık, yaklaşık 40 yıldır da Gemlikli olduğunu belirtti. Gemlik’e yönelik yatırımları ve hizmetleri devam ettireceklerini açıklayan Asım Kocabıyık, “Gemlik’e Anadolu veya Teknik lise olabilir. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Ancak eğitimle ilgili yaşanan sorunlar giderilmelidir. Bu konular netleştiğinde oturup konuşuruz. Sonra nereye, hangi tür de lise gerekiyorsa biz yapmaya hazırız” dedi. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik tarafından takdim edilen “Hemşerilik Beratını”, “Gemlikli olduğumun vesikasıdır. İspatıdır, diye göstereceğim. Bu beratı en güzel yerde saklayacağım” diye kabul eden Asım Kocabıyık, Gemliklilere ve belediye meclis üyelerine teşekkür ederek, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve meclis üyeleri daha sonra Asım Kocabıyık tarafından Sardunya Restoran da ağırlandı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.