30 Mar

Kompozisyon Birincilerine Ödülleri Verildi

Gemlik Verem Savaş Derneği ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Verem Hastalığı” konulu kompozisyon yarışması sonuçlandı. Celal Bayar Anadolu Lisesi Öğrencilerinin bir birincilik, bir üçüncülük elde ederek büyük başarı gösterdiği yarışmada, ikinciliği de Gemlik Lisesi öğrencisi elde etti. Gemlik Belediye Düğün Salonunda düzenlenen ödül töreni ise büyük ilgi gördü. Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çelik, Nazmi Koçak ve Muharrem Sarı’nın yanı sıra, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan, Belediye Meclis Üyeleri Fikret Çolakoğlu ve Ömer Kahraman ile birlikte BUSKİ Şube Müdürü Hasan Türe’nin de katıldığı törende, yarışma birincisi Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesi Öğrencisi Kadriye Çapa’ ya yarım altın, plaket ve iştirak belgesinden oluşan ödülünü Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik verdi.

Gemlik Lisesi öğrencisi Nazife Çokur’a ikincilik ödülü olan çeyrek altın, plaket ve iştirak belgesini de Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen takdim etti. Yarışmada üçüncü olan Celal Bayar Anadolu Meslek Lisesi Öğrencisi Kerem Kıtay’da ödülünü Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Koçak’ın elinden aldı. Kıtay’a da üçüncülük ödülü olarak çeyrek altın, plaket ve iştirak belgesi verildi. Birinci olan Kadriye Çapa’nın kompozisyonunu okumasıyla renklenen günde, Celal Bayar Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Özer, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Sarı ve Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’da katılımcı öğrencilere kalem seti ve iştirak belgesi sundular.

Dernek başkanı Nida Otabatmaz, katılımcı öğrenciler, öğretmenler ve Milli Eğitim ile Belediye desteğine teşekkür ederek, yarışmayı periyodik hale getireceklerini söyledi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.