30 Mar

Kumla Cazibe Merkezi Olacak

Kumlalı Mahalle Muhtarlarının yanı sıra Kumla Spor’un yeni yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Kumla Cazibe Merkezi Olacak” sözünü tekrarladı. Kumla Spor’un Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Taraklı, Yönetim Kurulu üyeleri Levent Türe ve Battal Tepecik ile yönetim kurulunda yer alan Siteler Mahallesi Muhtarı Abdullah Satı ile birlikte Güzel Yalı Mahallesi Muhtarı Cengiz Karasoy, Şükrü Alemdar Mahallesi Muhtarı Kemal Karadeniz ve Mimi Reis Mahallesi Muhtarı Abdullah Ünal’ı makamında ağırlayan Refik Yılmaz, Kumlalılar ve Yazlıkçıların kullanabileceği Modern Spor Kompleksi için Kamulaştırma kararının Belediye Meclisinden çıktığını hatırlatarak, Kumla’nın hem turizm hem de spor tesisleri açısından zengin bir bölge olacağını söyledi.

Kumla Kent Meydanı Projesi kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesinin kamulaştırma çalışmalarını devam ettirdiğini belirten Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Köy Meydanı Projesi Kamulaştırma Programının da Gemlik Belediyesi tarafından yürütüldüğünü bildirdi. Kumla Suni Çim Sahasının da kısa süre içinde hizmete gireceğini kaydeden Refik Yılmaz, sahanın büyütülebilmesi için kamulaştırma kararının da belediye meclisi tarafından alındığını hatırlattı. Hizmete girecek olan suni çim sahanın kamulaştırma sonrasında nizami ölçülere kavuşturulacağını tekrarlayan Refik Yılmaz, ayrıca bölgeye çocuk parkı, tenis kortu, kros alanı, basketbol ve voleybol sahası gibi spor kompleksi inşa edeceklerini söyledi. Kamulaştırma çalışmalarının ne kadar süreceğinin bilinmediğini vurgulayan Refik Yılmaz, bir takım eleştirilere rağmen, zaman kaybı olmaması adına suni çim sahayı hizmete sokacaklarını ifade ederek, “Kumla Sahası büyüktü de biz küçültmedik. Biz zaman kaybı olmasın, Kumlalı gençlerimiz spor yapabilsinler diye, önceki ölçülerde suni çim saha yaptık. Ancak bazı kesimler hizmetlerimizi karalamak istediler. Biz bunlara kulak tıkıyoruz. Biz hizmet üretiyoruz” dedi.

Kumla Sporlu Yönetici ve Muhtarlar da Gemlik ve Kumla’ya yapılan hizmetleri ve yatırımları gördüklerini belirterek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’a teşekkür ettiler. Kumla’nın yıllardır hak ettiği hizmetleri alamadığından yakınan Muhtar ve Yöneticiler, bu açığın kapatılması için yoğun çaba gösteren Refik Yılmaz’a teşekkür ederek çiçek sundular. Muhtar ve Kumla Sporlu yöneticiler, sahil düzenleme ve çevre düzenleme çalışmaları ile sahillerin temizlenmesi konusundaki çalışmalara da destek sunacaklarını sözlerine eklediler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.