18 Ara

Kordon girişine baz istasyonu

Emin Dalkıran Kordonu’nun girişine konan baz istasyonu, tepkilere neden oluyor.Gemlik Belediyesi’ne ait Emin Dalkıran Kordonu’n da, halkın baz istas yonlarına tepkisine karşın, göz göre göre baz istasyonu kurulması şüpheyle karşılandı.Karsak Deresi’nin denize aktığı noktada, kordon başlangıcına dikilen yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki bir direk üzerine konan baz istas yonu cihazlarının hangi dağıtım firmasına ait olduğu belirlenemedi.

GECE KOYDULAR


Çevre esnaflarından Oto Elektrikçi Fikret Ünal, gazetemize yaptığı açıklamada, baz istasyonunun Çarşamba gecesi dikildiğini söyledi.Fikret Ünal, şöyle konuştu:
“Biz, esnaf olarak işyerimizi oldukça geç kapatıyoruz.Perşembe günü sabahı işyerimizi açtığımızdan bir süre sonra Emin Dalkıran Kordonu’nun başlangıcına baz istasyonu konduğu nu görünce şaşırdık.Belediye mülküne ait bir alanda baz istasyonu dikilmiş.Belediyenin bundan haberi var mı yokmu bilmiyoruz. Ama şaşırdık. Evlerin üzerine konan baz istasyonları eski belediye yöneticileri tarafından kaldırılırken, insanların kuşku ile baktıkları baz istasyo nunu bir kamu alanına konmasına şaşırdık. İki gündür belediyeden ne gelen oldu ne de giden. Herkesin gezdiği bir alana baz istasyonu dikilmesine kim izin veriyor.Bunu anlamak mümkün değil.Baz istasyonunun Turkcell mi, Avea mı yoksa Vodafone’ye mi ait belli değil.Çevreciler akaryakıt tanklarına karşı çıkıyorlar bunu da görsünler” dedi.

Gemlik Körfez

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.