18 Ara

Mimarlardan Çakır’a Güven Oyu

Gemlik Mimarlar Odasının 11. Olağan kongresi yapıldı. Kongre önceki yılların aksine sakin geçen ve tek liste halinde yapılan kongrede mevcut başkan Mimar Kenan Çakır kongreye katılan üyelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.

Divan başkanlığını eski oda başkanlarından Mimar Osman Turan ve üyelikleri de Rahmi Bozdemir ve Ömer Bozdemir’in yaptığı kongrede, Kenan Çakır, 2 yıllık faaliyet raporunu ve gelir gider raporunu okudu. Çakır konuşmasında, “zorlu iki yıl yaşadık, odanın mali durumunu düzeltip, teknolojik altyapısını tamamladık. Orhangazi’nin denetiminin temsilciliğimize bağlanmasını sağladık. Odamızın bir yerinin olması için başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde tarihi binayı alıp aslına uygun şekilde yapılması için yıkımını geçen hafta gerçekleştirdik” dedi. Kenan Çakır, Şehrin, ivmeye, huzura, planlamaya ihtiyacı var. Bugünden itibaren tüm üyelerimiz, kamu yetkilileri, işadamları oturup birlik beraberlik içerisinde şehrimiz için en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Geçmişe değil önümüze bakmalı ilerlemeliyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ve yönetim kurulunun ibrasının ardından, seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Kenan Çakır, Rahmi Bozdemir, Ayşe Hamaloğlu, Özge Eraydın ve Ahmet Bayrak seçildiler. Yeni seçilen yönetim kurulu bir hafta içerisinde kendi içinde görev dağılımı gerçekleştirecekler.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.