02 Kas

Kumla Deresi Denizle Buluşacak

Gemlik Belediyesi’nin Küçük Kumla Köy içi deresinde yaptığı ıslah çalışmaları, derenin geri kalanında da devam edecek. Köy içinde Çağlayan ile Köy girişi arasındaki 350 metrelik dere içindeki temizleme çalışmalarını tamamlayan Gemlik Belediyesi ekipleri, dere çevresindeki taşların bakım, onarım ve yenilenmesini de gerçekleştirecek. Köy içindeki dere çalışmalarının bir iki hafta içinde tamamlanması planlanıyor. Bu çalışmaların bitiminde de derenin sahil kısmında kalan bölümüne başlanacak.

Çalışmaları Belediye Meclis üyesi Abdullah Özden ile birlikte yerinde inceleyen ve daire müdürlerinden bilgi alan Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, derenin sahil kısmında kalan yaklaşık 500 metrelik bölümünün de ıslah edileceğini söyledi. Temizleme, duvarların bakım, onarım ve yenilenmesinin yanı sıra, sac köprülerin de ahşap köprü haline dönüştürülmesi için talimat veren Refik Yılmaz, Gemlik Çarşı Deresi ve Karsak Deresi projelerinde olduğu gibi Kumla Deresi’nin de denizle buluşacağını açıkladı. Sahillerindeki kumsal çalışmalarıyla birlikte Kumla Kent Meydanı ve Kumla Köy içi Kent Meydanı projelerinin ve kamulaştırmalarının da devam ettiğini ifade eden Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Kumla’nın çehresi ve çevresi değişecek. Kumla hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacak” diye konuştu.

Çarşı Deresi ve Karsak Deresi Projelerine verdikleri önemi bir kez daha dile getiren Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Küçük Kumla Deresi’nin de görünüm ve işlevi ile turistik mahalle ve köye yakışan hale getirileceğini vurguladı. Yılmaz, “Avrupa’nın birçok önemli şehrinde derelerin önemi büyük. Biz de Gemlik’in tüm derelerini kentimize yakışır hale getireceğiz. Turizme yönelik çalışmalarımız devam edecek. Gemlik’in dereleri denizimizle buluşacak” dedi.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.