02 Kas

Alkışlar Toplum Destekli Polise

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde 2009 yılından bu yana faaliyete koyduğu “Toplum Destekli Polis Projesi” Gemlik’te de ivme kazanıyor. Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe’nin Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ın ev sahipliğinde sosyal yaşam merkezi düğün salonunda organize ettiği toplantı büyük ilgi gördü. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen’in yanı sıra, okul müdürleri, muhtarlar, Sivil toplum Örgütü Yöneticileri ve daire amirlerinin de katıldığı toplantıda polisin çalışmaları anlatıldı. Slayt gösterimle renklenen toplantıda, protokol üyeleri ve STK temsilcileri Trafik Kuralları, dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik, kontör dolandırıcılığı gibi konularda bilgilendirildiler.

“En Yakın Dostunuz Polis İmdat 155” nolu telefon numaralı sloganla devam eden toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe, toplum destekli polis projesinin Gemlik’te büyük ilgi gördüğünü söyledi. Gemlik Belediyesi ile işbirliği çerçevesinde 68 metruk binanın ıslahının yapıldığını ifade eden Kerdiğe, 98 bin 168 kişi ile birebir görüşüldüğünü, bilgilendirme amacıyla 45 bin 83 adet afiş bastırıldığını anlattı. Projenin amacının polis ile vatandaş arasında kurumlar arasındaki diyaloglara aracı olmak ve sorunların çözümüne katkı koymak olduğunu dile getiren Emniyet Müdürü Kenan Kerdiğe, ilçede tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra okullar ve vatandaşlar ile de işbirliği içinde bulunduklarını sözlerine ekledi. 962 okulda da ziyaret ve eğitim çalışması yapıldığını anlatan Kerdiğe, destek verenlere teşekkür etti.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik’te STK, Muhtarlar ve daire amirlerinden gelen yerel yönetimle ilgili sıkıntılar konusunda notlar alarak, ilgili daire müdürlüklerine gönderme sözü verdiler. Daire Müdürleri, STK yöneticileri, Okul Müdürleri ve Muhtarlar da, çeşitli sıkıntılarını anlatarak, bu konularda çözüm beklediler. Genel sıkıntılar ise okul önleri, tiner bağımlısı gençlerin yarattığı tehlikeler ve alt yapı sorunları olurken, ilgili daire amirleri de çözüm konusunda söz verdiler. Toplantıların periyodik hale getirileceği açıklandı.

Gemlik Gündem

Bu Yazı Yoruma Kapalıdır.